Press "Enter" to skip to content

Vastu Tips ଭୁଲ ରେ ବି ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ କେବେବି ପର୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଯଦି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ କାଙ୍ଗାଳ କରିଦେବେ

ଆଜିର ଦୁନିଆରେ ଟଙ୍କା ଏକ ବଡ କଥା | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଥରେ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆଜିର ଯୁଗରେ ଟଙ୍କା ଆଧାରରେ ସବୁକିଛି କିଣି ପାରିବେ | ତୁମର ଯେତେ ସୁଖ ଏବଂ ସୁଖ ଅଛି ନା କାହିଁକି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ, ତେବେ ସେହି ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଦୂର ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗେ ନାହିଁ | ବେଳେବେଳେ ଏହା ଘଟେ ଯେ କାହାର ପାଖରେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ କିଛି ଘଟେ ଯାହା ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ଚାଲିଯାଏ |

ଏହା କାହିଁକି ଘଟେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି? ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧନର ଦେବୀ କୁହାଯାଏ | ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାବେଳେ, ଆମେ ଏପରି କିଛି କରିଥାଉ ଯେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କ୍ରୋଧରେ ଛାଡିଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ସମସ୍ତ ଅର୍ଥ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଯାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ରୁହନ୍ତୁ, ତେବେ ଏହି ଭୁଲଗୁଡିକରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତେବେ କେଉଁ ଭୁଲ୍ ଗୁଡିକ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ଅଜାଣତରେ କରିଥାଉ, ଆସନ୍ତୁ ଜଣାନ୍ତୁ…

ନୋଟ୍ ଏବଂ ଟଙ୍କା ସହିତ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀକୁ କେବେବି ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହା କରି ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଅପମାନିତ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ସେ କ୍ରୋଧରେ ଚାଲିଯାଆନ୍ତି |

କଦାପି ଗରିବ କିମ୍ବା ଭିକାରୀକୁ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ପକାନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରେ | ସବୁବେଳେ ହାତରେ ଆରାମରେ ଟଙ୍କା ଦିଅ |

ଅନେକ ଲୋକ ଛେପ ପକାଇ ନୋଟ୍ ଗଣନା କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ଏହା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆଜି ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଅସମ୍ମାନ ଆଣିଥାଏ |

ଛେପ ବଦଳରେ ପାଣି ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

ସର୍ବଦା ଏକ ସଫା ସ୍ଥାନରେ, ଆଲମାରୀ କିମ୍ବା ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତୁ | ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କଉଡ଼ି ବା ଗୋମତି ଚକ୍ର ସହିତ ଏହା ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ କିମ୍ବା ଶଯ୍ୟା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଟଙ୍କା ସହିତ କେବେବି ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

ସନାତନ ଧର୍ମ ଅନୁଯାୟୀ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାର ଟଙ୍କା, ନୋଟ୍, ମୁଦ୍ରା, ସୁନା ଏବଂ ରୂପା ଇତ୍ୟାଦିରେ ରୁହନ୍ତି ତେଣୁ ଭୂମିରେ ପଡିଥିବା ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ କପାଳରେ ଲଗାଇବା ଆବଶ୍ୟକ | ପର୍ସ କିମ୍ବା ପକେଟ |

ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରାଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ । ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ।

ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ। ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବା ଆମକୁ ବହୁତ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ସହ ଏମିତି ଖବର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ।

More from ଜୀବନ ଚର୍ଚ୍ଚାMore posts in ଜୀବନ ଚର୍ଚ୍ଚା »
More from ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରMore posts in ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.