Press "Enter" to skip to content

Rashifala ୧୪ ଜାନୁଆରୀ, ୨୦୨୨। ଶୁକ୍ରବାର। ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଦିନ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସଫଳତା।

ମେଷ:
ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ହେବ, କାରଣ ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ ଚାକିରିରେ ଚଳାଇବାକୁ ଦୌଡ଼ିବେ, କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ନହେବା ହେତୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସିବେ, ତେଣୁ ଯେକୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ନିଅ | ଯଦି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଥାନ୍ତ, ତେବେ ସେ ଲାଭ ଦେଇପାରେ, ଯେଉଁମାନେ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ଶତ୍ରୁମାନେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ |

ବୃଷ:
ବସ୍ତୁ ଭୋଗରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ | ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଦୃଢ଼ ହେବ। ଶାଶୁଘର ପକ୍ଷରୁ ଉଭୟ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଅର୍ଥ ପାଇପାର, ତେଣୁ ଯଦି ଶାଶୁଘରର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଅଛି, ତା’ହେଲେ ଏଥିରେ ବକ୍ତବ୍ୟର ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖ, ଯାହା ସମ୍ମାନ ଦେବ | ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାରେ ଥିବା କୌଣସି ସିନିୟରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ପାରିବାରିକ ସ୍ଥିତି ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ ଦୃଢ଼ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ଯେକୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବ |

ମିଥୁନ:
ଚାକିରିରେ କିଛି ସହକର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ଚାପ ପାଇପାରିବେ, କାରଣ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିଆଯାଇପାରେ, ଯେଉଁଥିରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନ ପାଇ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଟି ହେବ | ଏକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ନିଅନ୍ତୁ ଯାହା ପାଇଁ ବିଚଳିତ ହେବ | ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହେତୁ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ | ଭାବନାକୁ ମା ସହିତ ବାଣ୍ଟିବାରେ ତୁମର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ |

କର୍କଟ:
ପ୍ରଗତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ, ଜଣେ ମହିଳା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ସୁବିଧା ଏବଂ ବେତନ ବୃଦ୍ଧି ଭଳି କୌଣସି ସୂଚନା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କିଛି ବିଶେଷ କାରଣ ହେତୁ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି, ତେଣୁ ସଂଯମତା ଆବଶ୍ୟକ | ଚାପ କିମ୍ବା କ୍ରୋଧ ହେତୁ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ | ପିଲାମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ଆସୁଥିବା କୌଣସି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ, ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ମାଗିପାରିବେ | ଯଦି ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଯାଆନ୍ତୁ, କାରଣ ଏହା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ସିଂହ:
ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ପରିଚିତ କରିପାରିବେ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ, କିନ୍ତୁ ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଥାଇପାରେ ଯିଏ କିଛି ଖରାପ ଭାବନ୍ତି, ତେଣୁ କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଯତ୍ନର ସହ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଧନ ମଧ୍ୟ ବଢୁଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନିଜେ କାହାଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିପାରିବେ | ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ, ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଯେକୌଣସି ଯଜ୍ଞ, କୀର୍ତ୍ତନ, ପୂଜା ଇତ୍ୟାଦିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ |

କନ୍ୟା:
ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ଗରମ ହୋଇପାରେ | ମନରେ ଏକ ଅଜ୍ଞାତ ଭୟ ରହିବ, ଯାହା ବୃଥା ହେବ | କାହାକୁ ଋଣ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଜରୁରୀ, ନଚେତ୍ ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ି ଯାଇପାରେ | କିଛି ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ଭାଇମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗି ପାରିବ | ଯଦି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦ ଥାଏ, ତେବେ ଏହାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ | ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ, କରିଥିବା ପ୍ରୟାସରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ | ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ |

ତୁଳା:
ପରିବାରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ହେବ | ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାକିରୀ ଦିଗରେ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ପୁରୁଣା ଚାକିରି ଛାଡିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ କିଛି ଭଲ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ଉପକୃତ ହେବେ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖୀ ହେବ | ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର କିମ୍ବା ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ଆଣିପାରିବେ | ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ପାଆନ୍ତି ତେବେ ପରିବାରରେ ଖୁସିର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହେବ | ସନ୍ଧ୍ୟାରେ, ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଘରକୁ ଭୋଜନ ପାଇଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ।

ବିଛା:
ମନ ଟିକେ ବିଚଳିତ ହେବ | ମନରେ କିଛି ଅନାବଶ୍ୟକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ନାହିଁ ଏବଂ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ କୌଣସି ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ଅଛି | ଏହା ନୁହେଁ | ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଦେଖି ଖୁସି ହେବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଭାଇମାନଙ୍କ ବିରୋଧ ହୁଏ, ତେବେ ଏହାର ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପଡିବ |

ଧନୁ:
ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରଗତି ହେବ | ପିଲାମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ଵ ପୂରଣ ହେତୁ ମନ ଖୁସି ହେବ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରିୟଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇପାରିବେ | ଯଦି ଘର କିମ୍ବା ଗାଡି କାହାକୁ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ଏହାର ଚଳନଶୀଳ ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ଦିଗକୁ ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ପରେ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିବ | ପଡ଼ୋଶୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ, ଯେଉଁଥିରେ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଭଲ ହେବ, ନଚେତ୍ ଏହା ଆଇନଗତ ହୋଇପାରେ |

ମକର:
ଶାସକ ଶକ୍ତିଠାରୁ ବହୁତ ସମର୍ଥନ ପାଇଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି, ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ରାଜନୀତି ଦିଗରେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଏପରି ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି | ଚାଲୁଥିବା ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ, କିନ୍ତୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଖରୁ କିଛି ଭଲ ଖବର ଶୁଣିପାରନ୍ତି, ସେମାନେ ହୁଏତ ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି କିମ୍ବା ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପରି ସୂଚନା ପାଇପାରନ୍ତି | ପରିବାରର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବନତି ହେତୁ ଚିନ୍ତିତ ହେବେ, ତେଣୁ ଯଦି ଏହିପରି କିଛି ଘଟେ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟର କୌଣସି ସାଥୀକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ସେମାନେ କୌଣସି କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ କରିପାରେ |

କୁମ୍ଭ:
ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଗତି ହେବ | ଶାସନ ଏବଂ କ୍ଷମତାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ କରୁଛନ୍ତି | କେତେକ ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ପାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଘରେ କିମ୍ବା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାଷଣର ମଧୁରତା ହରାଇବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ଯଦି ଏହା କରିଛନ୍ତି, ତେବେ କିଛି ବିତର୍କ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରେ, ଯେଉଁଥିରେ ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍ ରହିବା ଭଲ | ପରିବାରରେ ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ, ଯାହା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ କରିବ | କେବଳ ଅନ୍ୟର କଥାରେ ଯେତିକି ଠିକ୍ ତାହା କହିବା ଭଲ ହେବ |

ମୀନ:
ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ ହେବ | କିଛି ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ | ଦୀର୍ଘ ସମୟର ଟଙ୍କା ଗ୍ରହଣ କରି ଖୁସି ହେବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନିଜ ଏବଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବ | ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ ଶିକ୍ଷାରେ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ଲାଗନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଖୁସି ହେବେ, ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ବଳ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସଫଳତାର ସିଡ଼ି ଚଢ଼ି ପାରିବେ | ମା ସହିତ ଯାଇ ମାତୃ ପାର୍ଶ୍ଵର ଲୋକଙ୍କୁ ସମନ୍ୱୟ କରିବାକୁ ଯାଇପାରିବ |

ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରାଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ । ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ।

ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ। ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବା ଆମକୁ ବହୁତ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ସହ ଏମିତି ଖବର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ।

More from ରାଶିଫଳMore posts in ରାଶିଫଳ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *