Press "Enter" to skip to content

health tips ଲି-ଙ୍ଗର ଆକାରକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର 100% କାମ ଦବ ।

ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ଲି-ଙ୍ଗର ଆକାରକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ରହିଥାନ୍ତି। ଲି-ଙ୍ଗ ଛୋଟ ହେବା କାରଣରୁ ସେମାନେ ନିଜ ପାର୍ଟନରକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରନ୍ତିନାହିଁ। ତେବେ ଏପରି କିଛି ପ୍ରାକୃତିକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଚିନ୍ତାକୁ ଦୂର କରିପାରିବ। ପ୍ରଥମ ଉପଚାର ବନାଇବା ପାଇଁ ଏକଚତୁର୍ଥାଂଶ ଚାମଚ ହେଙ୍ଗୁ ଓ ଅଳ୍ପ ମହୁ ନେଇ ଭଲ ଭାବେ ମିଶାନ୍ତୁ। ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୁର୍ବରୁ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ନିଜ ଲି-ଙ୍ଗଉପରେ ନିଜ ଟିପ ଦ୍ଵାରା ହାଲକା ମାଲିସ୍ କରି ରାତିସାରା ଛାଡ଼ିଦିଅନ୍ତୁ। ଏହିପରି କିଛିଦିନ କରିବାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଲି-ଙ୍ଗ ମୋଟା ହେବାକୁ ଲାଗିବ।

ଦ୍ଵିତୀୟ ଉପଚାର ପାଇଁ କିଛି ବେଲପତ୍ରକୁ ତାହାକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡିଂ କରି ତାହାର ରସକୁ ଛାଣିଦିଅନ୍ତୁ। ଏକ ଚାମଚ ବେଲପତ୍ର ରସ ନେଇ ସେଥିରେ ତିନିଚତୁର୍ଥାଂଶ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଲି-ଙ୍ଗଉପରେ ଟିପ ଦ୍ଵାରା ହାଲକା ମାଲିସ୍ କରି ଲଗାନ୍ତୁ। ଏହା ଏକ ବହୁ ପୁରାତନ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଅଟେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଲି-ଙ୍ଗକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରି ଲମ୍ବା ଓ ମଜବୁତ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ଏହାଛଡା ଆପଣ ଯଥାସମ୍ଭବ ଅଧିକ ରୁ ଅଧିକ ଖଜୁରୀ ଖାଆନ୍ତୁ। ଖଜୁରୀ ଶରୀର ତଥା ଲି-ଙ୍ଗର ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରାଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ । ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ।

ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ। ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବା ଆମକୁ ବହୁତ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ସହ ଏମିତି ଖବର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ।

ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ଲିଙ୍ଗର ଆକାରକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ରହିଥାନ୍ତି। ଲିଙ୍ଗ ଛୋଟ ହେବା କାରଣରୁ ସେମାନେ ନିଜ ପାର୍ଟନରକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରନ୍ତିନାହିଁ। ତେବେ ଏପରି କିଛି ପ୍ରାକୃତିକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଚିନ୍ତାକୁ ଦୂର କରିପାରିବ। ପ୍ରଥମ ଉପଚାର ବନାଇବା ପାଇଁ ଏକଚତୁର୍ଥାଂଶ ଚାମଚ ହେଙ୍ଗୁ ଓ ଅଳ୍ପ ମହୁ ନେଇ ଭଲ ଭାବେ ମିଶାନ୍ତୁ।

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୁର୍ବରୁ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ନିଜ ଲିଙ୍ଗଉପରେ ନିଜ ଟିପ ଦ୍ଵାରା ହାଲକା ମାଲିସ୍ କରି ରାତିସାରା ଛାଡ଼ିଦିଅନ୍ତୁ। ଏହିପରି କିଛିଦିନ କରିବାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଲିଙ୍ଗ ମୋଟା ହେବାକୁ ଲାଗିବ।

ଦ୍ଵିତୀୟ ଉପଚାର ପାଇଁ କିଛି ବେଲପତ୍ରକୁ ତାହାକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡିଂ କରି ତାହାର ରସକୁ ଛାଣିଦିଅନ୍ତୁ। ଏକ ଚାମଚ ବେଲପତ୍ର ରସ ନେଇ ସେଥିରେ ତିନିଚତୁର୍ଥାଂଶ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଲିଙ୍ଗଉପରେ ଟିପ ଦ୍ଵାରା ହାଲକା ମାଲିସ୍ କରି ଲଗାନ୍ତୁ। ଏହା ଏକ ବହୁ ପୁରାତନ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଅଟେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଲିଙ୍ଗକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରି ଲମ୍ବା ଓ ମଜବୁତ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ଏହାଛଡା ଆପଣ ଯଥାସମ୍ଭବ ଅଧିକ ରୁ ଅଧିକ ଖଜୁରୀ ଖାଆନ୍ତୁ। ଖଜୁରୀ ଶରୀର ତଥା ଲିଙ୍ଗର ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରାଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ । ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ । ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ।

ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ। ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ । ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବା ଆମକୁ ବହୁତ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ସହ ଏମିତି ଖବର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ।

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *