Press "Enter" to skip to content

ଗୋଟେ ମାସରେ ପାଇବେ 38 ଅଣ୍ଟା ରୁ ସିଧା 28 ଅଣ୍ଟା ଆଜି ହିଁ ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏହି ଡ୍ରିଙ୍କ Health tips

ଆଜିର ସମୟରେ ମୋଟାପଣ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତର ସମସ୍ୟା ପାଲଟିଛି | ମେଦବହୁଳ ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଜନସଂଖ୍ୟାର 47 ପ୍ରତିଶତ ମେଦବହୁଳ ଅଟନ୍ତି।

ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କର ଜିନରୁ ମେଦବହୁଳତାର ଏହି ସମସ୍ୟା ପାଆନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କି କିଛି ଲୋକ ଖରାପ ଜୀବନଶୈଳୀ ଏବଂ ଭୁଲ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ମୋଟା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | ପରେ ସେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଜିମ୍ କିମ୍ବା ଡାଏଟ୍ କରନ୍ତି l

ଜିମ୍ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ କିନ୍ତୁ ଏହା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଯଦି ଆପଣ ଜିମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ସମୟ ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଆବଶ୍ୟକ କରେ |

ଏହା ସହିତ ଜିମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଧର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ କାରଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଓଜନ କମିଯାଏ କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢେ l

ଅନେକ ଲୋକ ଡାଏଟିଂ କରି ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି l କିନ୍ତୁ ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକ ସଠିକ୍ ଉପାୟ ଅଛି | କିଛି ଲୋକ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନକରି ଡାଏଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଆହୁରି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ l ଜିମ୍ ପରି ଡାଏଟ୍ ମଧ୍ୟ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ସମୟ ନେଇଥାଏ କାରଣ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ମନ୍ଥର ପ୍ରକ୍ରିୟା l

କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାର ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଉପାୟ ଆଣିଛୁ | ଆପଣ ବୋଧହୁଏ ଏହି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ କେବେ ଶୁଣି ନାହାଁନ୍ତି | ଏହି ସରଳ ଘରୋଇ ଉପଚାର ସହିତ ଆପଣ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିପାରିବେ l

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଉପାଦାନ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ଯାହାକି ଜିରା | ବାସ୍ତବରେ ଜିଙ୍କ ଏବଂ ଫସଫରସ୍ ଜିରା ରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସୁସ୍ଥ କରି ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ l ସର୍ବଶେଷରେ, କେବଳ ଜିରା ଦ୍ୱାରା ଓଜନ କିପରି ହ୍ରାସ ହୋଇପାରିବ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେମିତି l

ଆବଶ୍ୟକ ଉପାଦାନ

ଏହି ପାନୀୟ ରେସିପି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ଆବଶ୍ୟକ ଯାହା ଜିରା ପାଉଡର ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ |

ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ, ସର୍ବପ୍ରଥମେ, କିଛି ଜିରା ମଞ୍ଜି ନେଇ ଏକ ମିଶ୍ରଣରେ ଭଲ ଭାବରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ | ଜିରା ପାଉଡର ତିଆରି ହେଲେ ଏକ ଲେମ୍ବୁ ନେଇ ଅଧା କାଟି ଦିଅନ୍ତୁ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଚାମଚ ଜିରା ଏବଂ ଅଧା କଟା ଲେମ୍ବୁ ରସକୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ l ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଗରମ ପିଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଇବା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ l

ପିଇବା ପରେ ଦୁଇରୁ ତିନି ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ l ଏହାକୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଖାଆନ୍ତୁ | କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜ ଶରୀରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ | ଆପଣ ହାଲୁକା ଅନୁଭବ କରିବେ ଏବଂ ଦେଖିବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ଚର୍ବି ଅତି ଶୀଘ୍ର କମିଯାଉଛି l

ଏହି ଓଜନ ହ୍ରାସ ପାନୀୟ ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି l ଥରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ପାନୀୟକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଦେଖନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଉପାୟ ଦେବ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.