Press "Enter" to skip to content

ଗ-ର୍ଭାବସ୍ଥାରେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ହେଉଥିଲେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପଚାର ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି Health tips

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଗର୍ଭଧାରଣ ଏକ ସୂକ୍ଷ୍ମ ସମୟ ଅଟେ | ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ |

ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟର ସମସ୍ୟା | ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସହଜ ଉପାୟଗୁଡିକ ଆପଣାନ୍ତୁ –

ଜଳ ଆପଣଙ୍କ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସହଜରେ ସମାଧାନ କରିପାରିବ | ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଦିନକୁ ଅତି କମରେ 8 ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ | ଏହା ମଧ୍ୟ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବ ନାହିଁ |

ଏକାସାଙ୍ଗରେ, କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟର ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ, ତୁମର ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକ ଫାଇବର ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଯଥା ପୁରା ଶସ୍ୟ ରୁଟି, ଲେମ୍ବୁ, ତାଜା ଫଳ ଏବଂ ସବୁଜ ପନିପରିବା ଖାଇଲେ ଏହା ଭଲ ହେବ |

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଫାଇବର ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି, ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଏକାଥରକେ ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହା ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ |

ଏଥିସହ, ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ମଧ୍ୟ ହଜମ କରିବା କଷ୍ଟକର କରିଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.