Press "Enter" to skip to content

ଭୁଲରେ ବି ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ନାମ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୪ଟି ନାମରେ ନହେଲେ ସାରା ଜୀବନ କାନ୍ଦୁଥିବେ life tips

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ସନ୍ତାନ ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ପିଲାଟିଏ ଜନ୍ମ ହୁଏ ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଏକ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ଯେ ତାଙ୍କ ନାମ କ’ଣ ହେବ ଏବଂ କେଉଁ ଅକ୍ଷରରୁ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହେବ? କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ପୁରାଣ ଆଧାରରେ କାରନ , ଅର୍ଜୁନ, ସୀତା, ରାମ, କୃଷ୍ଣ ଇତ୍ୟାଦି ନାମ ଦିଅନ୍ତି | କିନ୍ତୁ କିଛି ନାମ ଅଛି ଯାହାକୁ କେହି ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ l

ଯେମିତି କି ଏହି ନାଁ ଶିଶୁର ରଖାଯାଏ ନାହିଁ:

ବିଷ୍ଣୁ: ଏହାର ଅର୍ଥ ଜଣେ ଯିଏ କେବେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଏ ନାହିଁ | ଏହି ନାମର ଅର୍ଥ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ତଥାପି କେହି ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ବିଷ୍ଣୁ ନାମରେ ନାମିତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ରାବଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟକୁ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କୁ ଜଣାଇବା l

ମନ୍ଦୋଦରୀ : ମନ୍ଦୋଦରୀ ନାମର ଅର୍ଥ ହେଉଛି “ନାରୀ ଯିଏ ବହୁତ ଦୟାଳୁ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ଗୁଣ” | ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ କାହିଁକି ଝିଅ ଙ୍କ ନାମ ମନ୍ଦୋଦରୀ ନାମ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ? ଏହା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି ମନ୍ଦୋଦରୀ ରାବଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଥିଲେ।

ଅଶ୍ୱତ୍ଥାମା: ଅଶ୍ୱତଥା ଜଣେ ସାହସୀ ଯୋଦ୍ଧା ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ ତାଙ୍କର ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ଅଭିଶାପ ଦେଇଥିଲେ l ସେଥିପାଇଁ କେହି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଶ୍ୱତ୍ଥାମାଙ୍କ ନାମ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ l

ଗାନ୍ଧାରୀ: ଗାନ୍ଧାରୀ ଜଣେ ମହାନ୍ ଏବଂ ଅତି ଉତ୍ତମ ମହିଳା ଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୁରୁ ରାଜବଂଶରେ ବିବାହ କରିବା ପରେ ସେ 100 ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଜ୍ୟେଷ୍ଠପୁତ୍ରଙ୍କ ନାମ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ଥିଲା l ଗାନ୍ଧାରୀ ଜୀବିତ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ପୁତ୍ର ଯୁଦ୍ଧରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.