Press "Enter" to skip to content

କ-ରୋନା ପରେ ଆସିଗଲା ପୁଣି ଏକ ଭୟାନକ ଭାଇରସ ଲୋକେ ହେଉଛନ୍ତି ଆତଙ୍କିତ ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ Viral News

2020-21 ବର୍ଷ ଏହି ଦୁନିଆ ପାଇଁ ଏକ କଠିନ ବର୍ଷ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଲୋକମାନେ କ-ରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଖବର ବାହାରକୁ ଆସୁଛି | ଯେଉଁଠାରେ ଏହା କଳା ଫଙ୍ଗସ୍, କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସଂକ୍ରମଣ ଅଟେ |

ଏହି ସମୟରେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ ମଧୁ ଯାହାର ପାଦୁର୍ଭାବ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ହଟାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହିଁ | ସମ୍ପ୍ରତି ଆଉ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ l ଏହି ଖବର ବାସ୍ତବରେ ଆମେରିକାରୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ନୂଆ ବିପଦ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି l

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଟେକ୍ସାସରେ ଏକ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି l ଏଥିରେ ରୋଗୀର ଶରୀରରେ ବହୁତ ଅଦ୍ଭୁତ ବଡ଼ ଫୁଲା (ମାଙ୍କଡପକ୍ସ ଜୀବାଣୁ) ମିଳିଲା l

ଏଥିସହ ରୋଗ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ନିରାକରଣ କେନ୍ଦ୍ର (ସିଡିସି) କହିଛି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ଏହା ଦେଖାଯାଉଥିବା ଜୀ-ବାଣୁଙ୍କର ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା l

ନିକଟରେ ଏହି ଆମେରିକୀୟ ନାଗରିକ ନାଇଜେରିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରୁ ସେ ଟେକ୍ସାସକୁ ନେଇ ଫେରିଥିଲେ l ଫେରିବା ପରେ ସେ ଭାଇରାଲ ହୋଇ ଡାଲାସର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ l

ଏଥି ସହିତ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ମାମଲା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ବିରଳ କିନ୍ତୁ ଆତଙ୍କିତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ l ଡାକ୍ତରମାନେ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ହୁଏ ତେବେ ଶୀଘ୍ର ଉନ୍ନତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ l

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି ସିଡିସି ଅନୁଯାୟୀ ନାଇଜେରିଆ ବ୍ୟତୀତ 1970 ମସିହାରେ ପଶ୍ଚିମ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରକାରର ଜୀ-ବାଣୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା ପରେ ଏହା ବହୁ ଅନିଷ୍ଟ ଘଟାଇଥିଲା l

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ରୋଗ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ପାଦ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କର ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ବହୁ ପରିମାଣରେ ହୋଇଥିଲା l

ଏଥି ସହିତ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆମେରିକାରେ ଏହି ସଂକ୍ରମଣର ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଗଲା l କିନ୍ତୁ ତାପରେ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଇ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେଲା l

ତେବେ ରୋଗୀର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ଏବଂ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସିଡିସି କହିଛି l ଏଥିପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି l ଖରାପ ଖବର ହେଉଛି ଏହି ରୋଗ ଶ୍ଵାସକ୍ରିୟା ବୁନ୍ଦା ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ବ୍ୟାପିଥାଏ l

ସିଡିସି କହିଛି ଯେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସମସ୍ତ ରୋଗୀ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ତେଣୁ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ ଯଦିଓ ଏଥିରେ କୌଣସି ଢିଲା ରହିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହି ସଂକ୍ରମଣର ମୂଳକୁ ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯିବ ଏହା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ଉପାୟରେ ହେବ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଭାଇରଲ ଖବରMore posts in ଭାଇରଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.