Press "Enter" to skip to content

ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଭୁଲରେ ବି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଭୁଲ ନହେଲେ ମହାଦେବ ଙ୍କ ତୃତୀୟ ନୟନ ଦୃଷ୍ଟି ପଡିବ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ! ସାବଧାନ

ଏହି ବର୍ଷର ଶ୍ରାବଣ ମାସ 25 ଜୁଲାଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଭଗବାନ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି l ସେଥିପାଇଁ ଏହି ମାସରେ ଭଗବାନ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଉପାସନା କରାଯାଏ l

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯିଏ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନର ସହ ପୂଜା କରେ ସେ ଶୀଘ୍ର ସୁଖୀ ହୁଏ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରେ l ଏହି ମାସ ସହ ଜଡିତ ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ଦେବୀ ପାର୍ବତୀ ଭଗବାନ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଭାବରେ ପାଇବା ପାଇଁ କଠୋର ଅନୁତାପ କରି ତାଙ୍କ ସହ ଜିଦି ବାନ୍ଧିଥିଲେ l

କୁହାଯାଏ ଯେ ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଭଗବାନ ଶଙ୍କରଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରିୟ ଥିବାରୁ ଏହି ମାସରେ କେହି ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଯାହା ଭୋଳେନାଥଙ୍କୁ ଖୁସି ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କ୍ରୋଧିତ କରିଥାଏ l ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଜିନିଷ କହିବା ଯାହାକି ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ଯିଏ ଏହିସବୁ କରେ ଶିବ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି l

କୁହାଯାଏ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ବିଶେଷ କରି ଦୁର୍ବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ l କାରଣ ଗରିବ, ବୃଦ୍ଧ, ଦୁର୍ବଳ ଏବଂ ଗୋରୁ ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ତ ପ୍ରାଣୀ ପାଇଁ ଭଗବାନ ଶଙ୍କର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ଏହି ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦିଏ l

ଏହା ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଭୁ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଦୁଖର କାରଣ ହୋଇଯାଏ l ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଦୁଖରେ ଭଗବାନ ଶଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି l ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ମହାଦେବ ଙ୍କ କ୍ରୋଧିତ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଭଗବାନ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଅଭିଶାପ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି l

ତେବେ ବିଶେଷ କରି ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ଆଦୌ ହଇରାଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ l

ଧାର୍ମିକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଦିନରେ ଶୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଗ୍ରନ୍ଥଗୁଡ଼ିକରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ବର୍ଣ୍ଣନା ଅନୁଯାୟୀ ଭଗବାନ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ପାଇଁ ଶ୍ରାବଣ ମାସ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଟେ l

ଶିବ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି ଯିଏ ନିଜର ପୂଜା ଛାଡି ଏହି ମାସରେ ଅଧିକ ଅଧର୍ମ କରନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହକୁ ସଂମ୍ମାନ ନ କରନ୍ତି l

ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଭଗବାନ ଶଙ୍କର ମାତା ଗୌରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ l ତେଣୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଝଗଡା ଇତ୍ୟାଦି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ l ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ମାସରେ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କିମ୍ବା ସମ୍ମାନ ଦେବା କିମ୍ବା ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ସେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧ ହୁଅନ୍ତି l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକMore posts in ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.