Press "Enter" to skip to content

ଆଜି ହିଁ ଜଗିଦିଅନ୍ତୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ଏହି ଚାରୋଟି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ କୁ ନହେଲେ ସାରା ଜୀବନ କାନ୍ଦିବେ ପିତା ମାତା special report

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଅଭ୍ୟାସ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯଦି ସେସବୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥାଏ ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଦୁଖ ଦେଖାଦିଏ l ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ବିଷୟରେ ଜାଣି ତୁମ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ l

  1. ଗୁରୁଜନ ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ନକରିବା:

ଆମ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପିଲାଦିନରୁ ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ମାନର ସହ କଥା ହେବା ଶିଖାଇବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ପିଲାମାନେ ପିଲାଦିନରୁ ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ଶିଖାନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ସମାନ କଥା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ l

ଏହି ପିଲାମାନେ ବଢ଼ିବା ସହିତ ତୁମକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେବା ବନ୍ଦ କରିବେ ଏବଂ ତୁମ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୂରରେ ରହିବେ l ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ମନରେ ତୁମ ପାଇଁ ସମ୍ମାନ ନାହିଁ ତେବେ ସେମାନେ ଆଗକୁ ଯିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ତୁମର ଯତ୍ନ ନେବେ ନାହିଁ l

ଖରାପ ପରିବେଶରେ ବାସ କରିବା:

ଯେତେବେଳେ ପିଲାମାନେ ବଡ ହୁଅନ୍ତି ସେମାନେ ନିଜ ଆଖପାଖର ପରିବେଶରୁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖନ୍ତି l ତୁମେ ତୁମର ଘରର ପରିବେଶକୁ ଯେତେ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିଛ ନା କାହିଁକି ଯଦି ପିଲାଟି ଖରାପ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ପଡ଼େ ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ମନରେ ଅନେକ ନକାରାତ୍ମକତା ମଧ୍ୟ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ |

ଖରାପ ପରିବେଶ ହେତୁ ପିଲାମାନେ ଖରାପ ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ l ତେଣୁ, ଏହି ସବୁ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ତୁମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାହା ତୁମ ପିଲାଙ୍କୁ ଭେଟିଥାଏ ତାଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନେ କିପରି? ଏହି ଉପାୟରେ ଆପଣ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ |

  1. କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ :

ବାସ୍ତବରେ, ପିଲାମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି l କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେମାନେ ବାକି ପିଲାମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଟିକିଏ ଅଧିକ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, କ୍ରୋଧିତ ହେବା ପିଟିବା କିମ୍ବା ଅପବ୍ୟବହାର କରିବା ସମୟରେ ଜିନିଷ ଫିଙ୍ଗିବା ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ ଯେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ରୋଧ ଆହୁରି ବଢ଼ିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହୋଇପାରେ l ତେଣୁ ପିଲାଦିନରୁ ପିଲାକୁ ନିଜର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଶିଖାନ୍ତୁ l

  1. ଅତ୍ୟଧିକ ମଦ୍ୟପାନ:

ମଦ୍ୟପାନ, ସିଗାରେଟ୍, ତମାଖୁ କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ମଦ୍ୟପାନ ପିଲାମାନଙ୍କ ମନକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦିଏ l ବିଶେଷକରି ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଏହି ଜିନିଷରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ଆଚରଣ ବହୁତ ବଦଳିଯାଏ l ଅନେକ ଥର ସେମାନେ ମଦ୍ୟପାନ ହେତୁ ଭୁଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି l

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ପିଲାମାନେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଦୁଖ ଦେଇପାରନ୍ତି l ତେଣୁ ପିଲାଦିନରୁ ଆପଣ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବା ଉଚିତ୍ l

ଯଦି ତୁମେ ପିଲାଦିନରୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ନିଶା ସେବନ କରିବାକୁ ଦିଅ ନାହିଁ l ତେବେ ତୁମେ ପରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବ ନାହିଁ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.