Press "Enter" to skip to content

ଗ୍ୟାସ, କୋଷ୍ଟକାଠିନ୍ୟ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ରେ ମାତ୍ର ଦୁଇ ମିନଟ ରେ health tips

ଆମଚୁର ପାଉଡର ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରେ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପଯୋଗୀ l ଏହା ତୁମର ହଜମ ଯନ୍ତ୍ରକୁ ସକ୍ରିୟ କରେ, ଓଜନ କମ କରେ ଅଧିକାଂଶ ଆଖି କର୍କଟ ଭଳି ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦଜନକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରେ l

ଉପଯୋଗୀ, ପ୍ରୋଟିନ୍, ଫାଇବର, ଆଇରନ୍, ଡାଏଟ୍ ଏ, ବି, ସି ଆମ ଫ୍ରେମ୍ ମିଳିଥାଏ l ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ କି ଆମ୍ବ ହେଉଛି ଏପରି ଖାଦ୍ୟ ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଏବଂ ଏହାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି l

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆମଚୁର ପାଉଡର ଖାଇବାର ଲାଭ କ’ଣ ଏବଂ ଏହାକୁ ଖାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହାର ଲାଭ ଅଧିକ ହେବ l

ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ମଜବୁତ କରେ

ଆମଚୁର ପାଉଡର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଆମର ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଜବୁତ ହୁଏ ଏବଂ ଆମେ ଯାହା ଖାଇଥାଉ ତାହା ଭଲ ହଜମ ହୁଏ l ଯଦି ଆମର ପେଟ ଠିକ୍ ଅଛି ତେବେ କୌଣସି ରୋଗ ନାହିଁ ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ରୋଗ ବହୁତ ଦୂରରେ ତେଣୁ ଆମ୍ବ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ l

ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ଆମେ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗରୁ ଗ୍ୟାସ ଅମ୍ଳତା ଏବଂ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଉ ଏବଂ ଆମେ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଉ l

ହେମୋଗ୍ଲୋବିନ୍ ବୃଦ୍ଧି କରେ

ଆମ୍ବରେ ଲୌହ ଭରପୂର ଏବଂ ରକ୍ତରେ ହେମୋଗ୍ଲୋବିନ୍ ବଢ଼ିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିିଥାଏ | ରକ୍ତହୀନ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଆମଚୁର ପାଉଡର ଖାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି l

ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ବଢାଇବା ପାଇଁ ଆମ୍ବ ପାଉଡର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ l ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଆମ୍ବ ପାଉଡର ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପଠନ ଯୋଗ୍ୟତା ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଏବଂ ଆଖି ସମସ୍ୟା ଏବଂ ମୋତିଆବିନ୍ଦୁରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ l

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ

ଓଜନ ହ୍ରାସ ପାଇଁ ଆମଚୁର ପାଉଡର ଉତ୍ତମ ଅଟେ l ଏଥିରେ ମିଳୁଥିବା ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଉପଯୋଗୀ | ଏଥିସହ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ କମ୍ ଥିବାରୁ ଏହା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ l

ଆମଚୁର ପାଉଡର ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ କର୍କଟ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ l ଏହା ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଡାଏଟ୍ ସି ର ଯତ୍ନ ନିଏ l ଏହା ସ୍କର୍ଭି ପରି ରୋଗକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ l ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଖାଦ୍ୟରେ ଆମଚୁର ପାଉଡର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତୁ l

ଦାନ୍ତ ପାଇଁ

ଆମଚୁର ଆମ ଦାନ୍ତ ଏବଂ ହାଡ଼ କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁଦୃଢ କରେ | ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଦାନ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା ହଳଦିଆ ପଡେ ତେବେ ଆମ୍ବ ପାଉଡର ଏବଂ ହଳଦୀ ପାଉଡରର ଏକ ପେଷ୍ଟ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାଏ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.