Press "Enter" to skip to content

ସୁନା ଏବଂ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ରେ ବଡ଼ ଧରଣର ହ୍ରାସ ଏତେ ଟଙ୍କା ହେଲା ହ୍ରାସ ଜାଣନ୍ତୁ ଆଜିର Gold Rate

ରୂପା ହାର ଆଜି 17 ଜୁଲାଇ 2021 ଅନେକ ଦିନ ଧରି କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ଆଜି ସୁନା ଓ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା l HDFC ସିକ୍ୟୁରିଟି ଅନୁଯାୟୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ 10 ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ସୁନା 73 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇ 47,319 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି l

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହା 10 ଗ୍ରାମ ପିଛା 47,392 ଟଙ୍କା ହୋଇଯାଇଥିଲା l ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରୁପା 196 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରି କିଲୋଗ୍ରାମରେ 68,043 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ପୂର୍ବ ଦିନ ଏହା କିଲୋଗ୍ରାମ ପିଛା 68,239 ଟଙ୍କା ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଉଭୟର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନା 1,823 ଡଲାର ଏବଂ ରୂପା 26.13 ଡଲାରରେ କାରବାର ହେଉଥିଲା l

ସୁନା ମୂଲ୍ୟ 151 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି l ରୂପା ମୂଲ୍ୟ 321 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି l ବର୍ତ୍ତମାନ 24 କ୍ୟାରେଟର 10 ଗ୍ରାମ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ 48270 ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ 22 କ୍ୟାରେଟର 10 ଗ୍ରାମ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ 44220 ଟଙ୍କା l ନିମ୍ନରେ ଶୁଦ୍ଧତା ଉପରେ ଆଧାର କରି 14 ରୁ 24 କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା ର ସର୍ବଶେଷ ମୂଲ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଛି l

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସ୍ଥାନୀୟ ଫ୍ୟୁଚର ବଜାରରେ 10 ଗ୍ରାମ ପିଛା 136 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇ 48,264 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି l ମଲ୍ଟି କମୋଡିଟି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ଅଗଷ୍ଟରେ ବିତରଣ ପାଇଁ ସୁନା 136 ଟଙ୍କା କିମ୍ବା 0.28% ହ୍ରାସ ହୋଇ 10 ଗ୍ରାମ ପିଛା 48,264 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି l

ଏହାର କାରବାର 7,866 ଲଟ୍ ଥିଲା ମାର୍କେଟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷତିକୁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ କାରବାର ହ୍ରାସ କରୁଥିବା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି l ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସୁନା ନ୍ୟୁୟର୍କରେ 0.27% ହ୍ରାସ ହୋଇ 1,824 ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି l

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ 301 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇ ଫ୍ୟୁଚର ବାଣିଜ୍ୟରେ କିଲୋଗ୍ରାମ ପିଛା 69,380 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଥିବାରୁ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନେ ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥାନ ଚାହିଦା ଉପରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି l

ମଲ୍ଟି କମୋଡିଟି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ବିତରଣ ପାଇଁ ରୂପା ଫ୍ୟୁଚର 301 ଟଙ୍କା କିମ୍ବା 0.43% ହ୍ରାସ ହୋଇ କିଲୋଗ୍ରାମରେ 69,380 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି ଫ୍ୟୁଚର ଚୁକ୍ତିନାମା 10,532 ଲଟ ପାଇଁ ବାଣିଜ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା l ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ରୂପା 0.53% ହ୍ରାସ ପାଇ ନ୍ୟୁୟର୍କରେ 26.26 ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି l

ସିନିୟର ଆନାଲିଷ୍ଟ (କମୋଡିଟିସ୍) HDFC ସିକ୍ୟୁରିଟିଜ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀର 24 କ୍ୟାରେଟ୍ ସୁନା COMEX ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ 73 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ସହିତ କାରବାର କରୁଥିଲା।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.