Press "Enter" to skip to content

ପୁଣି କମିଲା ସୁନା ଦର ସୁନା ଦରରେ ଅତ୍ୟଧିକ ହ୍ରାସ ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ଅଛି ବର୍ତ୍ତମାନ Gold rate

ତୈଳ ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ପରେ ସୁନାରେ ଏକ ବଡ ହ୍ରାସ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସୁନା କିଣିବାକୁ କିମ୍ବା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ହୋଇପାରେ l

ଏହି ମାସର ସବୁଠାରୁ ବଡ ହ୍ରାସ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ଆଜି ସୁନା କିଣିବାର ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି |

ଆଇବିଜେ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ସୁନାରେ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି ନଚେତ୍ ଏହି ମାସରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି l ଆଇବିଜେ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ଶେଷ ହ୍ରାସ ଜୁନ୍ 30 ରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା l ଜୁନ୍ 30 ରେ, ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ 20 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା l

ଆଜି ସୁନା ହାର

କମ୍ ଚାହିଦା ହେତୁ ସୋମବାର ଫ୍ୟୁଚର ବାଣିଜ୍ୟରେ ସୁନା 190 ରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ 47,733 ଟଙ୍କା ହୋଇଛି l ମଲ୍ଟି କମୋଡିଟି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ଅଗଷ୍ଟରେ ବିତରଣ ପାଇଁ ସୁନା 190 ଗ୍ରାମ କିମ୍ବା 0.4 ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ହୋଇ 10 ଗ୍ରାମ ପିଛା 47,733 ଟଙ୍କା ଥିଲା ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କାରବାର 8,940 ଲଟ୍ ଥିଲା।

ବିଶ୍ଳେଷକମାନେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସକୁ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପଦବୀଗୁଡ଼ିକର ଅଫଲୋଡିଂ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ l ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ସୁନା 0.43 ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇ ନ୍ୟୁୟର୍କରେ 1,802.90 ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି l

ସୁନାରେ ଏହି ମାସର ସବୁଠାରୁ ବଡ ହ୍ରାସ ସୁନା କିଣିବାର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ l

ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତିରେ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଆଜି କିଛି ଆରାମ ପାଇଛନ୍ତି l ପ୍ରାୟ ତିନି ମାସ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି l କିନ୍ତୁ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଜାରି ରହିଛି l

ଆଜି, ଜୁଲାଇ 12 ସୋମବାର ଦିନ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 28 ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି l ଏଥି ସହିତ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 16 ପଇସା ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି l ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶନିବାର ଦିନ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ 35 ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା l ଏହା ସହିତ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 26 ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା l

ଦିଲ୍ଲୀର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲ୍ ପମ୍ପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ସୋମବାର ଲିଟର ପିଛା 101.19 ଟଙ୍କା ପହଞ୍ଚିଛି l ଏଥିସହିତ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା 89.72 ଟଙ୍କାକୁ ଖସି ଆସିଛି ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ମେ ମାସରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହେବା ପରଠାରୁ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ 40 ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି l ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଲିଟର ପିଛା 10.87 ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟବହୁଳ ହୋଇଛି l

ଭାରତରେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱ ସୁନା ପରିଷଦ (WGC) ଏବଂ ରତ୍ନ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ରପ୍ତାନି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପରିଷଦ (GJEPC) ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଛି l

ଏହି ସୂଚନା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ଦିଆଯାଇଛି ଚୁକ୍ତିନାମା ଅନୁଯାୟୀ ଦୁଇ ଭାଗୀଦାରୀ ମିଳିତ ଭାବେ ଏକ ମଲ୍ଟି ମିଡିଆ ମାର୍କେଟିଂ ଅଭିଯାନକୁ ଭାରତୀୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଶେଷ କରି ନୂତନ ପିଢ଼ି ମଧ୍ୟରେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରର ସଚେତନତା ପ୍ରାସଙ୍ଗିକତା ଏବଂ ମୂଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିବେ ବୋଲି GJEPC ସୋମବାର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି l

ଏକ ରିପୋର୍ଟକୁ ଉଦ୍ଧୃତ କରି ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦିଓ ଯୁବତୀମାନେ ସବୁବେଳେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଗ୍ରାହକ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଏହି ପ୍ରୟାସ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନଙ୍କର ଅଳଙ୍କାର କ୍ରୟ ପ୍ରବୃତ୍ତିକୁ ଆହୁରି ବଢାଇପାରେ l

ପରିଷଦ କହିଛି ଯେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରର ଚାହିଦା ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇପାରିବ ବିଶେଷ କରି ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଯଦି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆତ୍ମ-ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି ତଥା ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ଭାବି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.