Press "Enter" to skip to content

ଯଦି ଜୀବନରେ ଉପରକୁ ଉଠିବାକୁ ଚାଁହାନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ହିଁ ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଏହି କାମ Chanakya niti

ଚାଣକ୍ୟ ନିତୀରେ ଚାଣକ୍ୟ ଏପରି ଅଭ୍ୟାସ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ ଧନୀ ହୋଇପାରିବେ ତେବେ ଏହି ଅଭ୍ୟାସଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ l

ଯିଏ ଅଧିକ ଖାଏ ଏବଂ ଅଧିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରେ ସେ କେବେବି ଧନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ l

ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ପରିଷ୍କାର ରହେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧେ ନାହିଁ, ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି କଦାପି ଧନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ କାରଣ ଯେଉଁଠାରେ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଅଛି, ସେହି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବାସ କରନ୍ତି l

ଚାଣକ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପରେ ଉଠେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପରେ ନିଜର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି କଦାପି ଧନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଧନୀ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଦୟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଉଠନ୍ତୁ l

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଚିନ୍ତାଧାରାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରେ ନାହିଁ ଏବଂ ସର୍ବଦା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଠୋର ଶବ୍ଦର ବ୍ୟବହାରକାରୀ, ତୁମେ ଧନୀ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କଲେ ମଧ୍ୟ କେବେବି ଧନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ, ତେବେ ସର୍ବଦା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମଧୁର ସ୍ୱରରେ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ l

ଚାଣକ୍ୟ ତାଙ୍କ ନିତୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ସର୍ବଦା ନିଜର ଅଭ୍ୟାସକୁ ସଫା କରେ ନାହିଁ ଏବଂ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଟି ସର୍ବଦା ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ହୁଏ, ସେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମଧ୍ୟ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ l

ଯଦି ତୁମେ ଧନୀ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତେବେ ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ତୁମ ଜୀବନରେ ବ୍ୟବହାର କର ଏବଂ ସର୍ବଦା ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ ମନ ଏବଂ ଶରୀରକୁ ରଖ, ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିବେ ଏବଂ ତୁମେ ଧନୀ ହୋଇଯିବ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଜୀବନ ଚର୍ଚ୍ଚାMore posts in ଜୀବନ ଚର୍ଚ୍ଚା »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.