Press "Enter" to skip to content

ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ ନହେଲେ ହେବ ଏହି ସାଙ୍ଘାତିକ ରୋଗ health tips

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ବଜାରରେ ସବୁବେଳେ ଆମ୍ବ ଉପଲବ୍ଧ l ଆଜି ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଏହା କେବଳ ସ୍ୱାଦରେ ଭଲ ନୁହେଁ ବରଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଅନେକ ଲୋକ ଆମ୍ବକୁ ଖାଦ୍ୟ ସହିତ ଖାଆନ୍ତି l

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ, ଆପଣ ଭୁଲରେ କିଛି ଜିନିଷ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ l ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ

ପାଣି: ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ ପାଣି ପିଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ | ଏହାଦ୍ୱାରା ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଅମ୍ଳତା ଏବଂ ଫୁଲିବା ହୋଇପାରେ | ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ ଆପଣ ଅଧ ଘଣ୍ଟା ପାଣି ପିଇପାରିବେ l

କଦଳୀ: କଟା ଆମ୍ବ ସହିତ ଏକ ପାତ୍ର ଦହି ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ମିଠା l ତଥାପି, ଆପଣ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା ଶରୀରରେ ଉତ୍ତାପ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ, ଯାହା ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ଶରୀରରେ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ l

ତିକ୍ତ ଗୁଣ୍ଡ: ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ତିକ୍ତ ଗୁଣ୍ଡଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ଏହା ବାନ୍ତି, ବାନ୍ତି ଏବଂ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ l

ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ: ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ ମସଲାଯୁକ୍ତ କିମ୍ବା ଥଣ୍ଡା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ | ଏହା ବ୍ରଣ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ |

ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ: ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ସହିତ ଆମ୍ବ ଖାଇବା ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିକାରକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ l ଆମ୍ବରେ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟରେ ଚିନିର ମାତ୍ରା ଅଧିକ | ଏହା ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ବଢାଇପାରେ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.