Press "Enter" to skip to content

ଜାଣନ୍ତୁ କାହାକୁ କଲେ ଏତେ ସମ୍ପତି ର ମାଲିକ ଯେତେବେଳେ ଦିଲୀପ କୁମାର ଙ୍କର କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନଥିଲା – Bollywood

ଭେଟେରାନ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ଅଭିନେତା ଦିଲୀପ କୁମାର ବୁଧବାର ସକାଳେ 98 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେ-ହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି l ପାକିସ୍ତାନର ପେଶୱାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ମହମ୍ମଦ ୟୁସୁଫ ଖାନଙ୍କ ପରିବାର କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଏଠାକୁ ଆସିବା ପରେ ମହମ୍ମଦ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଏହି ପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଆସିବା ପରେ ମହମ୍ମଦ ୟୁସୁଫ ଖାନ ଦିଲୀପ କୁମାର ଭାବରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ।

ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଥିଲେ l ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକ କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନ ନେପାଳ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ l ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଗଭୀର ଭାବେ ଚକିତ କରିଛି l

ଦିଲୀପ କୁମାର ତାଙ୍କ ଯୁଗର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଥିଲେ l ସେ ଗତକାଲି ମୁମ୍ବାଇର ହିନ୍ଦୁଜା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅପରାହ୍ନ 5 ଟାରେ ମୁମ୍ବାଇର ସାଣ୍ଟା କ୍ରୁଜ ଶ୍ମଶାନରେ ଶବଦାହ କରାଯାଇଥିଲା l ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରିୟ ତାରକାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା ​​l

କୁହାଯାଏ ଯେ ଦିଲୀପ କୁମାର ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବୁଡି ରହିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ ବାସ୍ତବବାଦୀ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ଜୀବନ ଦେଇଥିଲେ। ଦିଲୀପ ପୁଣେର ଏକ ଆର୍ମି କ୍ଲବରେ ଥିବା ଏକ ସ୍ୟାଣ୍ଡୱିଚ୍ ଷ୍ଟଲରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି।

ଏଥିପାଇଁ ସେ କେବଳ 36 ଟଙ୍କା ପାଉଥିଲେ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଗଲେ ଦିଲୀପ କୁମାର ମୋଟ 62 ଟି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା l

ଭେଟେରାନ ତଥା ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ଦିଲୀପ କୁମାର, ଯିଏ କି ମାତ୍ର 36 ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ, ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସହିତ ବହୁ ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ବହୁ ଧନ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ |

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲୀପ କୁମାର 604 କୋଟି 63 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡିଛନ୍ତି l ଏଥିମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ବଙ୍ଗଳା, ମହଙ୍ଗା ଯାନ ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

କୁହାଯାଏ ଯେ 1950 ଦଶକରେ ଦିଲୀପ କୁମାର ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ l ସେହି ଯୁଗ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଫି ବହୁତ ଅଧିକ ଥିଲା l ଦିଲୀପ ତାଙ୍କ ସମୟର ସର୍ବାଧିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ପ୍ରାପ୍ତ ଅଭିନେତା ଥିଲେ l

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିଥିଲେ, ଯଦିଓ ସେହି ଫିଲ୍ମ କେବେ ତିଆରି ହୋଇନାହିଁ l

ପାକିସ୍ତାନର ପେଶୱାରରେ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା ଘର ଅଛି ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଏହାକୁ ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି l

ମୁମ୍ବାଇରେ ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କର ଦୁଇଟି ବଙ୍ଗଳା ଅଛି l ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ବାନ୍ଦ୍ରା ର ପାଲି ହିଲରେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସାଇରା ବାନୁଙ୍କ ସହ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ରହୁଥିଲେ l ଏହି ବଙ୍ଗଳାର ମୂଲ୍ୟ 350 କୋଟି ଟଙ୍କା l ଦିଲୀପ ଏବଂ ସାଇରାଙ୍କ ଏହି ଘର 2000 ବର୍ଗ ମିଟର ଉପରେ ବ୍ୟାପିଛି ଏବଂ ଏହା ଭିତର ତଥା ବାହାରୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର l

ଅନ୍ୟ ପଟେ ଯଦି ଆମେ ଦିଲୀପଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଙ୍ଗଳା ବିଷୟରେ କଥା ହେଉ, ତେବେ ସେହି ବଙ୍ଗଳା (ସଂଖ୍ୟା -34) ବାନ୍ଦ୍ରା ପଶ୍ଚିମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଛି | ଦିଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ‘ଜୱାର ଭଟା’, ‘ଆଣ୍ଡାଜ’, ‘ଆନ୍’, ‘ଡାଗ୍’ ଏବଂ ‘ଦେବଦାସ’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ବଲିଉଡMore posts in ବଲିଉଡ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.