Press "Enter" to skip to content

ପୁରାତନ କାଳରେ ରାଜା-ମହାରାଜା ଏହାକୁ ଖାଇ ନିଜର ପୁରୁଷ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରୁଥିଲେ ତାହା କଣ ଜାଣନ୍ତୁ health tips

ରାଜା-ମହାରାଜାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କାହାଣୀଗୁଡିକ ଟିଭିରେ ଦେଖାଯାଇଛି ଏବଂ ପୁସ୍ତକଗୁଡ଼ିକରେ ପଢାଯାଇଛି ଏବଂ ଯିଏ ଏହି କାହାଣୀ ଦେଖିଛି କିମ୍ବା ପଢିଛି ସେମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ପୂର୍ବ ସମୟରେ ଯାହା କିଛି ରାଜା ମହାରାଜା ଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ଅନେକ ରାଣୀ ଏବଂ ପତ୍ନୀ ଥିଲେ |

ଏହା ସହିତ ସେ ନିଜ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ବିଷୟଗୁଡିକ ପରିଚାଳନା କରିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ | ପୁରାତନ କାଳରେ, ରାଜା ମହାରାଜା ନିଜ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିଲେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନେ ବହୁତ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଶକ୍ତି ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଏହି ରାଜା ମହାରାଜା ପୂର୍ବ ସମୟରେ ଏତେ ଶକ୍ତି ଆଣିଥିଲେ |

ପ୍ରାଚୀନ କାଳରେ ରାଜ ଡାକ୍ତରମାନେ ଏହି ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ।

ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ପୂର୍ବ କାଳରେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟରେ ରାଜ ବୈଦ୍ୟ ଥିଲେ | ଯିଏ ଔଷଧୀୟ ପଦାର୍ଥ, ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଏବଂ ଧାତୁ ସାହାଯ୍ୟରେ ରାଜାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ ତିଆରି କରୁଥିଲେ |

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଔଷଧଗୁଡିକରେ ଏହିପରି କିଛି ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ରାଜା ମହାରାଜା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁବକ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଜାୟ ରହିଥିଲା ​​|

ତେଣୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ବିଶେଷ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ, ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁବକ ରହିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିପାରିବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏପରି ଔଷଧ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା…

ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା:- ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଅଧା ଚାମଚ ଅଶ୍ୱଗନ୍ଧା ଗରମ କ୍ଷୀରରେ ଖାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଶାରୀରିକ କ୍ଲାନ୍ତ ଦୂର ହୁଏ ନାହିଁ, ବରଂ ରୋଗ ସହ ଲଢିବାର କ୍ଷମତା ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ |

ଧଳା ମୁସଲି:- ସେହି ସମୟରେ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଧଳା ମୁସଲିର ପାଉଡର ତିଆରି କରି ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଚିନି କିମ୍ବା କ୍ଷୀର ସହିତ ନେଇ ଶାରୀରିକ ଶକ୍ତି ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ |

କେଶର:- ଏହା ଜଣା ଯେ ଗରମ କ୍ଷୀରରେ ମିଶ୍ରିତ ଏକ ଚାମଚ ଜାଫର ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତ ଶିରାରେ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପ୍ରବାହିତ ହୁଏ | ତେଣୁ, ପ୍ରତିଦିନ ରାତିରେ ଜାଫର କ୍ଷୀର ଖାଇବା ଜରୁରୀ |

ତଥାପି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ପୁରାତନ କାଳରେ, ରାଜା ମହାରାଜା ନିଜର ଶାରୀରିକ ଶକ୍ତି ବଜାୟ ରଖୁଥିଲେ ଏବଂ ଏତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁବକ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ | ବାସ୍ତବରେ, ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ପରାମର୍ଶ ଅଛି ଯେ ପ୍ରାଚୀନ କାଳରେ ରାଜ ବୈଦ୍ୟ ଥିଲେ |

ଯିଏ ରାଜା ଏବଂ ସମ୍ରାଟମାନଙ୍କୁ ଏହି ଔଷଧ ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ଦେଉଥିଲେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜିର ସମୟରେ, ରାଜ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଭେଟିବା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ତଥାପି, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଥରେ ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.