Press "Enter" to skip to content

ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି କି ଏ ମୁଦ୍ରା ତେବେ ଆପଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କୋଟିପତି ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠୁ ପାଇବେ ଟଙ୍କା

ହଜାର ହଜାର ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୁଦ୍ରା ଆଜିର ସମୟରେ ବିରଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଯାହା ସହଜରେ ମିଳୁନାହିଁ l ସେହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଟଙ୍କା ମୁଦ୍ରା ଟଙ୍କା ନଥିଲା ଏବଂ ଆଜି 10 – 10 ପଇସା ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷରେ ଅଛି l ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ବିଷୟରେ ପାଗଳ ଏବଂ ସେମାନେ ଏହି ମୁଦ୍ରାକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି l

ଏହି ଲୋକମାନେ ଏହି ମୁଦ୍ରାର ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ କେବଳ ଏହା ନୁହେଁ, ମୁସଲମାନମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମୁଦ୍ରା କିଣନ୍ତି ଏବଂ ଏପରି ଅନେକ ୱେବସାଇଟ୍ ଅଛି ଯାହାକି ଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକୁ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ପରି ସହଜ କରିଥାଏ | ଦୋକାନ ଏବଂ ଏକ ଇଣ୍ଡିଆମାର୍ଟ ଯେଉଁଠାରେ ଏହିପରି ମୁଦ୍ରା କିଣାଯାଇ ବିକ୍ରି ହୁଏ |

BK ନିକଟରେ ବହୁ ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ଥିଲା

ଆଜିକାଲି ଏହିପରି ମୁଦ୍ରା ପାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର, ତେଣୁ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକର ନିଲାମ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଏହି ମୁଦ୍ରାଗୁଡ଼ିକୁ ସହଜରେ କିଣି ପାରିବେ କିମ୍ବା ବିକ୍ରୟ କରିପାରିବେ,

ତାହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟ ମୂଲ୍ୟରେ l ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ହାଲୁକା ରୂପା ର ସୁନା ମୁଦ୍ରା ଭାରତରେ 4-5 ଲକ୍ଷ ମୂଲ୍ୟରେ ସଞ୍ଚୟ ହୋଇଛି l

କିଛି ମାସ ପୂର୍ବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏକ ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ନିଲାମ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରା ସଂଗ୍ରହକାରୀ ଏକ ଦୁଇ ଟଙ୍କାର ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୁଇ ଲକ୍ଷରେ କିଣିଥିଲେ କାରଣ ସେହି ମୁଦ୍ରା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଶାସକମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଥିଲା।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପୁରୁଣା ଦଶନ୍ଧିର ଏକ ମୁଦ୍ରା ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରି ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ ଏବଂ ରାଣୀ ଏଲିଜାବେଥଙ୍କ ସମୟର ମୁଦ୍ରା ଏବଂ ମୋଗଲ ଶାସନ କାଳର ମୁଦ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ଅଳ୍ପ ବ୍ୟବହାର କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଧିକ ଏହା କୋଟି କୋଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଏ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.