Press "Enter" to skip to content

ମୃ-ତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ରାବଣ ମହିଳାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଯାଇଥିଲା ଏହି 3 ଟି କଥା ପୁରୁଷ ଜାଣିବା ଜରୁରୀ

ବ୍ରାହ୍ମଣ ହେବା ବ୍ୟତୀତ ରାବଣ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ମହାନ ଯୋଦ୍ଧା ଥିଲେ ସେ ଅନେକ ଧାରା ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ ଏବଂ ଲଙ୍କାର ରାଜା ଥିଲେ l ଅବଶ୍ୟ, ରାବଣର ଗର୍ବ ଏତେ ବଢ଼ିଗଲା ଯେ ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହେଲା l ତାଙ୍କର ଅହଂକାର ରାବଣର ଶେଷ ହେବାର କାରଣ ହେଲା l ଗର୍ବରେ ସେ ମାତା ସୀତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ ତାଙ୍କର ଏହି ଭୁଲ ତାଙ୍କ ବିନାଶର କାରଣ ହୋଇଗଲା l

ତାଙ୍କର ଅହଂକାର ଯୋଗୁଁ ସେ ନିଜକୁ ସବୁଠାରୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ବୋଲି ଭାବି ମାତା ସୀତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ l ଯାହା ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭୁଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା l ମାତା ସୀତାଙ୍କ ଅପହରଣ ତାଙ୍କ ବିନାଶର କାରଣ ହୋଇଗଲା l ରାବଣ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପାପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ l ଆଜି ମଧ୍ୟ ଆମ ଦେଶରେ ରାବଣର ପ୍ରଭାବ ରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ରାବଣ pପୋଡି ହେଉଛି l

ରାବଣ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଥିଲେ l କିନ୍ତୁ ମାତା ସୀତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ତାଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା l କିନ୍ତୁ ରାବଣ ତିନୋଟି କଥା ଏପରି ଭାବରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ l ବିଶେଷ କରି ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରାବଣ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଥିବା କଥାଗୁଡ଼ିକ ଜାଣନ୍ତୁ –

ପ୍ରଥମ କଥା :-

ରାବଣ ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କଥା କହିଥିଲେ ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ମହିଳାମାନେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ନିଜର ସ୍ୱାର୍ଥ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ପ୍ରତାରଣା କରିପାରିବେ l

ଦ୍ୱିତୀୟ କଥା :-

ରାବଣ ଦ୍ୱିତୀୟ କଥାରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ଗୁପ୍ତ ଜିନିଷ କେବେବି କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ l ଅଧିକାଂଶ ମହିଳାଙ୍କର କଥା ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି l ସେ ତୁମର ଅନେକ ରହସ୍ୟମୟ କଥା ଅନ୍ୟ କାହାକୁ କହିପାରେ l

ତୃତୀୟ କଥା :-

ତୃତୀୟ ରେ ମହିଳାମାନେ ଯଦି କୌଣସି କଥାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ଏହାକୁ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁକରି ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତିଶୃତି ଆଶାରେ ବସନ୍ତୁ ନାହିଁ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକMore posts in ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.