Press "Enter" to skip to content

ମହିଳା IPS ଆରେଷ୍ଟ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ତା ପରେ ଯାହା ହେଲା ନିଜେ ଦେଖନ୍ତୁ

ଆମ ସମାଜରେ ଏପରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଉଭୟ ପଦ ଏବଂ ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି | ବରଂ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଅଳ୍ପ କେତେକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତିର ଅପବ୍ୟବହାର ନକରି ଭୁଲ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାକୁ ସାହସ କରନ୍ତି | ଆମ ଦେଶରେ ପ୍ରାୟତ ସଚ୍ଚୋଟ ଅଧିକାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଣାଳୀ ହେତୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ |

ହରିୟାଣା ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଅଶୋକ ଖେମକାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆମେ ଏପରି ଏକ କାହାଣୀ ଦେଖିଛୁ, ଯାହାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଣାଳୀ ବିଷୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ​​l ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଜଣେ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯିଏ ପ୍ରତି 6 ମାସରେ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ଏବଂ ଅର୍ଡର ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି l

ରୂପା କର୍ଣ୍ଣାଟକ କ୍ୟାଡରର 2000 ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ | ସେ ହେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଗୃହ ସଚିବ l ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତିର ଖୁଲାସା କରୁଥିବା ବେଳେ ରୂପାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ବିଭାଗରୁ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲୁପ୍ ଏମ୍ପୋରିୟମକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି l

ରୂପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ନୁହେଁ ଏହା ତାଙ୍କ ସହ ପୂର୍ବରୁ ଘଟିଛି l ଯେତେବେଳେ ବି ସେ କାହା ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରେ, ସେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୁଏ l କାରାଗାରରେ ଥିବା AIDMK ନେତା ସାସିକାଲାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହେଉ କିମ୍ବା 2003-2004 ମସିହାରେ ତତ୍କାଳୀନ ସାଂସଦ ଉମା ଭାରତୀଙ୍କ ଗିରଫ ହେଉ, ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବିରୋଧରେ ଅନେକ ଥର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି l

20 ବର୍ଷର ସେବାରେ 40 ଥର ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଛନ୍ତି l

ରୁପା ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ସେଫ୍ ସିଟି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେଉଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ହେମନ୍ତ ନିମ୍ବଲକରଙ୍କୁ ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ତ୍ରୁଟି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ l ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା l

ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ରାଜ୍ୟର ହ୍ୟାଣ୍ଡଲୁମ୍ ଏମ୍ପୋରିୟମର କାର୍ଯ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି l ରୁପାଙ୍କ ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 43 ତମ ମାନ୍ୟତା UPSC ପରୀକ୍ଷାରେ ଆସିଥିଲା ଏହା ପରେ ସେ IAS ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଆଇପିଏସ୍ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ତେଣୁ ସେ IAS ଛାଡି IPS ବାଛିଲେ | ଯେଉଁଥିରେ ରୁପାଙ୍କୁ 20 ବର୍ଷ ସେବାରେ 40 ଥର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି l

ପୋଲିସ ସେବା ବ୍ୟତୀତ ରୁପା ଜଣେ ଭଲ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତନାଟ୍ୟମ୍ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ସଙ୍ଗୀତରେ ମଧ୍ୟ ତାଲିମ ନେଇଛନ୍ତି l କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ରୂପା ବିଲାଟଡା ଭୀମନା ନାମକ ଏକ କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ପ୍ଲେବ୍ୟାକ୍ ଗାୟକ ଭାବରେ ଏକ ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଗାଇଛନ୍ତି l

ଏହା ସହିତ ରୁପା ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ସୁଟର ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି l ରୁପା 2003 ମସିହାରେ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ମୁନିଶ ମୁଦ୍ଗିଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ l ରୂପାଙ୍କ ସାନ ଭଉଣୀ ରୋହିନୀ ଦିୱାକର ମଧ୍ୟ 2008 ବ୍ୟାଚ୍ ଆଇଆରଏସ ଅଧିକାରୀ l

ରୂପା ସ୍ଥାନାନ୍ତର ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ

ରୁପା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟର ଏକ ଅଂଶ l ରୁପା କାମ କରିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଗୁଣ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି l ରୂପା ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ଏକ ବିବାଦ ଏବଂ ବିପଦ l ଏହି କାରଣରୁ ସେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥିରୁ ସାହସ ହରାନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ସେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ପଦ୍ଧତି ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି ନାହିଁ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.