Press "Enter" to skip to content

ଆମ୍ଵ ଖାଉଥିଲେ ସାବଧନ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ହୋଇପାରେ ଏମିତି ଆମ୍ଵ ଖାଉଥିବା ଲୋକ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖନ୍ତୁ ନହେଲେ ପସ୍ତେଇବେ

ଆମ୍ବକୁ ଏହିପରି ଫଳର ରାଜା କୁହାଯାଏନି ଏହା ଏହାର ଫଳରୁ ମୂଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ l ଆମ୍ବ ଏପରି ଏକ ଫଳ ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ l ଭାରତରେ ମୁଖ୍ୟତ ବହୁପ୍ରକାରର ଆମ୍ବ ମିଳିଥାଏ l ଆମ୍ବ ଉଭୟ କଞ୍ଚା ଏବଂ ପାଚିଲା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ ସ୍ୱାଦରେ ଭରପୂର ହୋଇଥାଏ l ଆମ୍ବ ଫାଇବର, ଭିଟାମିନ୍ ବି, ଭିଟାମିନ୍ ଏ ଭିଟାମିନ୍ ସି ରେ ମିଳିଥାଏ l

ଆମ୍ବ କର୍କଟ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କରେ l କାରଣ ଆମ୍ବରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ କୋଲୋନ୍ କର୍କଟ ଲ୍ୟୁକେମିଆ ଏବଂ ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟ କର୍କଟକୁ ରୋକିବାରେ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ l ଆମ୍ବରେ ଏପରି ଉପାଦାନ ଥାଏ ଯାହା କର୍କଟ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ l

ଆମ୍ବରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ଆଖି ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିଟାମିନ୍ l ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆଖି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ l ନିୟମିତ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ଆମ୍ବମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରେ

ଆମ୍ବରେ ଫାଇବର ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଭରପୂର ଅଟେ ଯାହା ଶରୀରରେ ଭଲ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବଢାଇ ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ କାମ କରିଥାଏ l

ଏହା ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଆମ୍ବ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଚେହେରାର ଉନ୍ନତି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସଂକ୍ରମଣରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା ହୋଇଥାଏ l

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆମ୍ବ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ ଏହିପରି ଉପାଦାନଗୁଡିକ ଆମ୍ବ କର୍ଣ୍ଣଲରେ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ଶରୀରରୁ ଚର୍ବି କମାଇବା ପାଇଁ କାମ କରେ ଆମ୍ବ ଖାଇବା ପରେ ଭୋକିଲା ଅନୁଭବ ମଧ୍ୟ ହୁଏନାହିଁ l

ଆମ୍ବ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥାଏ ଯାହା ଶରୀରର ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ିବାର କ୍ଷମତା ବଢାଇଥାଏ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.