Press "Enter" to skip to content

ଆଉ ନାହାନ୍ତି ଏହି ମହାନ ଖେଳାଳି ନବୀନ ମୋଦି ଟ୍ୱିଟ କରି କଲେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ – Breking news

ମିଲଖା ସିଂ ଭାରତର ଉଡନ ଶିଖ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା l ଏକ ମାସ ଧରି କ-ରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସହ ଲଢ଼ିବା ପରେ ଗତକାଲି ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ରେ 11:30 ସମୟରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା l

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ଦିନ ତାଙ୍କର 85 ବର୍ଷୀୟ ପତ୍ନୀ ଭାରତୀୟ ଭଲିବଲ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ନିର୍ମଳ କୌର ମଧ୍ୟ କ-ରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା l ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗଭୀର ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ମିଲଖା ସିଂ 20 ମଇରେ କ-ରୋନା ମହାମାରୀ ରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ l ତାଙ୍କ ପରିବାର ରୋଷେଇଆ କ-ରୋନାରେ ପୀଡିତ ଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା l ଏହା ପରେ ମିଲଖା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନିର୍ମଲ ମିଲା ସିଂ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇଥିଲେ l

ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ 24 ମଇରେ ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା l ତାଙ୍କୁ ମେ 30 ରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା l ଏହା ପରେ ଜୁନ୍ 03 ରେ ଅମ୍ଳଜାନ ସ୍ତର ହ୍ରାସ ପରେ ତାଙ୍କୁ ପିଗମେର ର ନେହେରୁ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ଏକ୍ସଟେନ୍ସନ୍ ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା l

ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କ କ-ରୋନା ରିପୋର୍ଟ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବେ ଆସିଥିଲା l ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଜ୍ୱର ସହିତ ଅମ୍ଳଜାନ ମଧ୍ୟ କମିଯାଇଥିଲା l ତେବେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ହୋଇଯାଇଥିଲା ତାଙ୍କ ପୁଅ ଗୋଲ୍ଫର ଜିଭ ମିଲ୍କା ସିଂ ଏବଂ ତିନି ଝିଅ ଅଛନ୍ତି l

ଚାରିଥର ଏସୀୟ ଖେଳ ରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ମିଲା 1958 କମନୱେଲଥ ଗେମ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ସୁନା ପଦକ ଜିତିଥିଲେ l ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ1960 ରୋମ୍ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ 400 ମିଟର ଫାଇନାଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ l ସେ 1956 ଏବଂ 1964 ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ l ତାଙ୍କୁ 1959 ମସିହାରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ମଧ୍ୟ l

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭାରତୀୟ ମିଲା ସିଂ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସମବେଦନା ଜଣାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଏତେ ମହାନ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ ହରାଇଛି ଯାହାର ଜୀବନ ବଢୁଥିବା କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ ମୋଦୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ମିଲ୍କା ସିଂ ଙ୍କର ପରଲୋକରେ ଆମେ ଜଣେ ମହାନ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ ଙ୍କୁ ହରାଇଛୁ ଯାହାର ଅସଂଖ୍ୟ ଭାରତୀୟଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ଥିଲା l

ତାଙ୍କର ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଭଲ ପାଉଥିଲେ l ତାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ମୁଁ ଆଘାତ ପାଇଛି ମୁଁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମିଲଖା ସିଂ ଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲି ମୁଁ ଜାଣି ନଥିଲି ଏହା ଆମର ଶେଷ ଦେଖା ହେବ ବୋଲି l ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ମୋର ପାର୍ଥନା l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.