Press "Enter" to skip to content

ଏହି ଗୋଟିଏ ମନ୍ତ୍ର ଜପନ୍ତୁ ମୃ-ତ ବ୍ୟକ୍ତି ବି ହୋଇଯିବେ ଜୀବିତ ବିଶ୍ୱାସ ନ ହଉଥିଲେ ବି ସତ – Garuda purana

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଗରୁଡ ପୁରାଣ ର ବିଶେଷ ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି l ଏହାକୁ ମହାପୁରାଣ କୁହାଯାଏ ଏବଂ ଏହାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବତା ହେଉଛନ୍ତି ବିଷ୍ଣୁ l ସନାତନ ଧର୍ମରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କାହାର ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ଗରୁଡ ପୁରାଣ ପାଠ କରନ୍ତି କାରଣ ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ମରିବା ଲୋକର ଆତ୍ମା ​​ପରିତ୍ରାଣ ପାଇଥାଏ l

ଯେହେତୁ ଏହା ମୃ-ତ୍ୟୁ ଏବଂ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ଅନେକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରେ, ତେଣୁ ଅନେକ ଲୋକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଗରୁଡ ପୁରାଣ କେବଳ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶୁଣାଯିବା ଉଚିତ୍ | କିନ୍ତୁ ଏହା ନୁହେଁ, ଏହା କେବଳ ଏକ ଭ୍ରମ | ଗରୁଡ ପୁରାଣ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଶୁଣାଯାଏ l

ବାସ୍ତବରେ ଗରୁଡ ପୁରାଣ ହେଉଛି ଏପରି ପୁରାଣ ଯାହାକି ମଣିଷକୁ ଭଲ କାମ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଥାଏ | ଏଥିରେ, ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ଏହିପରି ଅନେକ ନୀତି ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଧର୍ମର ମାର୍ଗ ଦେଖାଇ ଆପଣଙ୍କ ସମଗ୍ର ଜୀବନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବ |

ଏପରି ଅନେକ ସୁନିଶ୍ଚିତ ପ୍ରତିକାର ଅଛି ଯାହା ବିଷୟରେ ମଣିଷ ଆଜି ବି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ l ସଞ୍ଜୀବନୀ ମନ୍ତ୍ର ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂରୀକରଣ ମନ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି l ଏହା ଏକ ପ୍ରଥା ଯେ ଜଣେ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ଜୀବନ୍ତ ହୋଇପାରିବ l

ସଞ୍ଜୀବନୀ ମନ୍ତ୍ର ଏଠାରେ ଅଛି: –
ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ଏପରି ଏକ ମନ୍ତ୍ର କୁହାଯାଇଛି ଯାହା ଯଦି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାନରେ କୁହଯାଏ ତେବେ ଜୀବନ ପୁଣିଥରେ ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଫେରି ଆସିପାରେ l

ମନ୍ତ୍ର ହେଉଛି – ୟାକ୍ଷୀ ଓମ୍ ଓ ସ୍ୱାହା | ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପ୍ରମାଣ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ପରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ନିୟମ କୁହାଯାଇଛି | ସଞ୍ଜୀବନୀ ମନ୍ତ୍ର କେବଳ ଜଣେ ଜ୍ଞାନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ ଜାଣିବା ପରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ l

ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ: –
ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ଶିକାର ହେଉଥିବା ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ କାମୁଡ଼ା ଦୂର ହୁଏ ନାହିଁ ତେବେ ଏପରି ମଣିଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗରୁଡ ପୁରାଣରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମନ୍ତ୍ର କୁହାଯାଇଛି l

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦାରିଦ୍ର ଦୂର ହୁଏ ଏବଂ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସମୃଦ୍ଧ ହୁଏ l ମନ୍ତ୍ର ହେଉଛି – ଓଁ ଜୁ ସ୍: ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁ ସହସ୍ରନାମ ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି ଏବଂ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଛ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପାଠ କରନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.