Press "Enter" to skip to content

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଅଛି ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ତେବେ ନିଶ୍ଚତ ମିଳିବ ସ୍ୱର୍ଗଲୋକରେ ସ୍ଥାନ ଦେଖନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର – Purana katha

ଗରୁଡ ପୁରାଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ 28 ପ୍ରକାରର ନର୍କ ଅଛି l ଅନ୍ୟ କେତେକ ଶାସ୍ତ୍ରରେ 36 ପ୍ରକାରର ନର୍କ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି l ବିଷ୍ଣୁ ପୁରାଣରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ନର୍କ କୁଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି l କୁହାଯାଏ ଯେ ମଣିଷ କେଉଁ ପ୍ରକାରର କାର୍ଯ୍ୟ କରେ, ସେ ସମାନ ଫଳାଫଳ ପାଇଥାଏ l ତାଙ୍କ କର୍ମ ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନର୍କ ଏବଂ ସ୍ୱର୍ଗରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥାଏ l

ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମୃତ୍ୟୁର ଗତି ନର୍କ ସହିତ ସମାନ l ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ସ୍ୱର୍ଗ ପାଇବା ଉଚିତ୍, ନର୍କ ନୁହେଁ l ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶାସ୍ତ୍ରରେ ନର୍କରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଉପଯୁକ୍ତ ବିବେଚନା କରାଯାଏ l

ଧାର୍ମିକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ନର୍କରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ବେଦ ଅନୁସରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ l ଯଥାସମ୍ଭବ ଜଣେ ନିଜ ଜୀବନରେ ବେଦ ପଢ଼ିବା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ଏବଂ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଉଚିତ୍ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶ୍ରୀ ହରି ବିଷ୍ଣୁ କିମ୍ବା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ପ୍ରାୟତ। କରାଯିବା ଉଚିତ୍ l

ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଓମ ନାମୋ ନାରାୟଣ ମନ୍ତ୍ର, ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଏବଂ ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ନର୍କରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବ l

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଗୋଟିଏ ବର , ଗୋଟିଏ ନିମ୍ବ, ତିନିଟି ବେଲ୍, ତିନୋଟି ଗୋଲମରିଚ ଏବଂ ପାଞ୍ଚଟି ଆମ୍ବ ଗଛ ଲଗାଏ, ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ନର୍କ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯିଏ ନିଜ ଜୀବନରେ କଦଳୀ, ଡାଳିମ୍ବ, ତରକାରୀ ପତ୍ର, , ଲେମ୍ବୁ, ଅଶୋକ, ଏବଂ ଚମ୍ପା ଗଛ ଲଗାଏ, ସେ ସର୍ବଦା ସୁସ୍ଥ, ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଧନ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସେ ସ୍ୱର୍ଗ ରେ ରହିବା ସ୍ଥାନ ଉପଲବ୍ଧ l

ବେଦରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପରି ଯଜ୍ଞ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନର୍କର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯିଏ ସ୍ୱର୍ଗକୁ ଇଚ୍ଛା କରେ ସେ ନିଜ ଜୀବନର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ପାଇଁ ଏକାଦଶୀ ଏବଂ ଶିବ ଚତୁର୍ଦଶୀ ଉପରେ ଉପବାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ଳ

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକMore posts in ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.