Press "Enter" to skip to content

କ-ରୋନା ଟୀକା ନେଲାପରେ ଆଲକହଲ ସେବନ କେତେ ବିପଦଜନକ ଜଲଦି ଦେଖନ୍ତୁ Viral news

ଦେଶରେ କ-ରୋନା ରୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟୀକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି l ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଟିକା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି

l ତୃତୀୟରେ 18 ରୁ 44 ବର୍ଷ ବୟସର ଲୋକମାନେ ଏହି ଟିକା ନେଉଛନ୍ତି l ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି ଯେ କରୋନା ଟିକା ପାଇବା ପରେ ମଦ୍ୟପାନ କରାଯାଇପାରିବ? ଟୀକାକରଣ ପରେ ମଦ୍ୟପାନ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ଉଚିତ କି?

ମଦ୍ୟପାନ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଟୀକାକରଣର ପ୍ରଥମ ମାତ୍ରା ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ମଦ୍ୟପାନ କରିବାରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ l

ମଦ୍ୟପାନ ସଂକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ କ-ରୋନା ଟିକାକୁ ପ୍ରଭାବହୀନ କରିବ ନାହିଁ | ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ମିଳିନାହିଁ ଯେ ଟୀକାକରଣ ପରେ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଟୀକା ପ୍ରଭାବ କମିଯାଏ କିମ୍ବା ଦୂର ହୁଏ l

ଆମେରିକାର ସଂଗଠନ ସିଡିସି ଏବଂ ବ୍ରିଟେନର ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ଏପରି କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ସାମ୍ନା କରି ନାହାଁନ୍ତି ଯାହା ଆଧାରରେ କୁହାଯାଇପାରେ ଯେ କ-ରୋନା ଟିକା ପ୍ରଭାବ ମଦ୍ୟପାନ ଦ୍ୱାରା ହ୍ରାସ ପାଇଥାଏ l

ବ୍ଲୁମବର୍ଗର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ମାର୍ଚ୍ଚ 31 ସୁଦ୍ଧା 141 ଟି ଦେଶରେ 574 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଡୋଜ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି l ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରରେ 148 ନିୟୁତ ଡୋଜ ଦିଆଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାୟ 23 ପ୍ରତିଶତ ଜନସଂଖ୍ୟା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି l

ବ୍ରିଟେନରେ 35 ନିୟୁତ ଡୋଜ ଏବଂ ଭାରତରେ 62 ନିୟୁତ ଡୋଜ ସହିତ ଜନସଂଖ୍ୟାର 26 ପ୍ରତିଶତ l ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ କ-ରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେପରି କୌଣସି ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ଯେଉଁଠାରେ ମଦ୍ୟପାନ କିମ୍ବା ଆଣ୍ଟିବଡି କାରଣରୁ ଏହି ଟିକା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରରେ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.