Press "Enter" to skip to content

ବିବାହ ପରେ ଏହି ଅଙ୍ଗ ବଡ଼ କାହିଁକି ହେଇଯାଏ ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ – special report

ସାଧାରଣତତଃ ଯେତେବେଳେ ଝିଅଟି ବିବାହ କରେ, ସେତେବେଳେ ତାର ପତଳା ଶରୀରର ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପରେ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ଚର୍ବି ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢିଯାଏ |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ମୋଟା ହୁଅନ୍ତି କାହିଁକି, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ଓଜନ ବଢେ, ସେମାନେ ଏହାକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିବାହ ପରେ ଝିଅର ଓଜନ କାହିଁକି ବଢିଥାଏ-

ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଯେତେବେଳେ ଝିଅଟି ବିବାହ କରେ, ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସମୟରେ ପାର୍ଟୀ, କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ପଡେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ଅତ୍ୟଧିକ ଚର୍ବି ଏବଂ ଅନିୟମିତତା ହେତୁ ନିଜର ଓଜନ ବଢାନ୍ତି |

ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ବିବାହ ପରେ ଝିଅମାନେ ନିଜ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅସାବଧାନ ହୁଅନ୍ତି | ସେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଖାଇ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର କୌଣସି ବ୍ୟାୟାମ ନିତ୍ୟକର୍ମ ନଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଓଜନ ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢିବାକୁ ଲାଗେ | ନିଜ ବିଷୟରେ ଅବହେଳା ହେତୁ ସେମାନଙ୍କର ଓଜନ ବଢିବା ଆରମ୍ଭ କରେ |

ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ବିବାହ ପରେ ସେମାନଙ୍କର ଫିଟନେସ୍ ରୁଟିନ୍ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ | ବିଶେଷ ଭାବରେ, ମହିଳାମାନେ ଗର୍ଭଧାରଣ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଫିଟନେସ୍ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଓଜନ ବଢି ଚାଲିଥାଏ |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.