Press "Enter" to skip to content

ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତ ୨ ମିନିଟ ରେ ହବ ମୋତି ଭଳିଆ ଧଳା କେବଳ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ରେ – special report

ଦାନ୍ତ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସେହି ସମୟରେ ଅନେକ କାରଣ ଅଛି ଯେତେବେଳେ ଦାନ୍ତଗୁଡ଼ିକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ହରାଇ ହଳଦିଆ ହୋଇଯାଏ l ଏହାର କାରଣ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଖାଦ୍ୟ ହୋଇପାରେ l

ସେମାନେ ଦାନ୍ତର ଏନାଲ୍ ତିଆରି କରନ୍ତି ଯଥା ଦାନ୍ତର ବାହ୍ୟ ସ୍ତରକୁ ଅପରିଷ୍କାର କରନ୍ତି l କିନ୍ତୁ ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ମାଧ୍ୟମରେ ସେଗୁଡିକର ଚିକିତ୍ସା କରିପାରିବେ l ଦାନ୍ତର ହଳଦିଆ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ l

ନଡିଆ ତେଲ- ଦାନ୍ତ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ନଡିଆ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ l ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଚାମଚ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ପାଟିରେ ରଖନ୍ତୁ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ନିଜ ଟୁଥ୍ ବ୍ରଶରେ କିଛି ବୁନ୍ଦା ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ l

ଏହା ସହିତ, ଆପଣ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଦାନ୍ତ ଘଷନ୍ତି l ଏହା ପରେ ପାଟି ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l ଆପଣ ଏହାର ଫଳାଫଳକୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଦେଖିବେ l ଏହା ଦାନ୍ତର ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ l

ଆପଲ୍ ସାଇଡର୍ ଭିନେଗାର- ଆପଲ୍ ଭିନେଗାରରେ ଏସିଟିକ୍ ଏସିଡ୍ ପୋଟାସିୟମ୍ ଏବଂ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ଭଳି ଯୌଗିକ ରହିଥାଏ ଯାହା ଖରାପ ଜୀବାଣୁକୁ ମାରିଦିଏ ଏବଂ ପ୍ଲେକ୍ ଭାଙ୍ଗିଥାଏ l ଏହା ସହିତ ଆପଲ୍ ସାଇଡର୍ ଭିନେଗାରର ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତର ଦାଗ ଦୂର କରିଥାଏ l ତୁମକୁ କେବଳ ଦୁଇ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଦାନ୍ତରେ ଆପଲ୍ ସାଇଡର୍ ଭିନେଗାର ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l

ଲେମ୍ବୁ ଚୋପା – ଲେମ୍ବୁରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଥାଏ | ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଏଥି ସହିତ ଲେମ୍ବୁ ଚୋପା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ l ଲେମ୍ବୁରେ ପ୍ରାକୃତିକ ବ୍ଲିଚିଂ ଏଜେଣ୍ଟ ଥାଏ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ଚୋପା ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତକୁ ସଫା କରିପାରେ l ଲେମ୍ବୁ ଚୋପାକୁ ଦାନ୍ତରେ ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l

ଷ୍ଟ୍ରବେରୀ- ଯଦି ଆପଣ ଷ୍ଟ୍ରବେରି ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି l ଦାନ୍ତରେ ଷ୍ଟ୍ରବେରି ଘଷିବା କିମ୍ବା ଖାଇବା ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତକୁ ଧଳା କରିପାରେ, କାରଣ ଏଥିରେ ଅନେକ ଉପକାରୀ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଥାଏ l ଏହା ଦାନ୍ତର ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ l

ବେକିଂ ସୋଡା- ବେକିଂ ସୋଡାର ସଫେଇ ଗୁଣ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର କାମ କରିପାରେ l ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଣିରେ ଟିକେ ବେକିଂ ସୋଡା ମିଶାଇବାକୁ ପଡିବ l ଏହି ପେଷ୍ଟର କିଛି ଅଂଶକୁ ତୁମର ଦାନ୍ତ ବ୍ରଶରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଦାନ୍ତ ଘଷନ୍ତୁ l ଏହା ପରେ ପାଟି ଧୋଇ ଦିଅ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.