Press "Enter" to skip to content

ରୋହିଣୀ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ରାହୁଙ୍କ ମିଳନ ରେ ହେଉଛି ଘୋର ଅଶୁଭ ଯୋଗ ଏହି ରାଶି ଙ୍କୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ – Jyotisa sastra

ମଙ୍ଗଳବାର ମଇ 25 ତାରିଖରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ରୋହିଣୀ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି l ଏହି ଗ୍ରହ ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଜୁନ୍ 8 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ l ରାହୁ ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଅବସ୍ଥିତ l ଯେହେତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ରାହୁ ସମାନ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଅଛନ୍ତି ତେଣୁ ରାହୁଙ୍କ ଛାୟା ମଧ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ପଡୁଛି l ଯାହା ସମସ୍ତ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ l

ମଙ୍ଗଳବାର ମଇ 25 ତାରିଖରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ରୋହିଣୀ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଗ୍ରହ ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଜୁନ୍ 8 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ | ରାହୁ ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଅବସ୍ଥିତ | ଯେହେତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ରାହୁ ସମାନ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଅଛନ୍ତି, ତେଣୁ ରାହୁଙ୍କ ଛାୟା ମଧ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ପଡୁଛି | ଯାହା ସମସ୍ତ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ପ୍ରତିକାର ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପାସନା ଏହାର ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିପାରେ

ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଅପ୍ରାକୃତିକ ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ କଣ କରିବା ଉଚିତ୍ l ଭବନ ପୁରାଣର ବ୍ରହ୍ମା ପରଭାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉପାସନର ମହତ୍ତ୍ୱ କୁହାଯାଇଛି l ଏହି ଅଧ୍ୟାୟରେ ଶ୍ରୀ କୃଷ୍ଣ ସାମ୍ବାଙ୍କୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗୌରବ କହିଛନ୍ତି l ଏହି ଅନୁଯାୟୀ,ଉପାସନା, ଉପବାସ ଏବଂ ଦାନ ଦ୍ୱାରା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ କମିଯାଇପାରେ l ସୂର୍ଯ୍ୟ ପୂଜା ବୟସ ବୁଦ୍ଧି ବଇଥାଏ l ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆସୁଥିବା ବାଧା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବାକୁ ଲାଗେ l

ସୂର୍ଯ୍ୟ ପୂଜା ଏବଂ ପ୍ରତିକାର l ପ୍ରତିଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଉଠିବା ଏବଂ ଗାଧୋଇବା ଉଚିତ୍ l ଏହି ଜଳ ପରେ ଉଦୟ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ l ଜଳ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଏକ ତମ୍ବା ପାତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ l ଏଥିରେ ଚାଉଳ ଏବଂ ଫୁଲ ମିଶାଇ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ l ଜଳ ଅର୍ପଣ କରିବା ସମୟରେ ଓଁ ଘୁର୍ଣ୍ଣ ସୁର୍ଯ୍ୟ ନାମ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ l ଶକ୍ତି, ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଇଚ୍ଛା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଅପ୍ରୀତିକର ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଯାଇପାରିବ l

ରାହୁଙ୍କ ଅପ୍ରୀତିକର ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଭୈରବ ପୂଜାର ନିୟମ କୁହାଯାଇଛି l ଏଥିପାଇଁ ଭୈରବ ମନ୍ଦିରରେ ସୋରିଷ ତେଲ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳିତ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ବଡ ଉରାଦ ତିଆରି କରି ଭଗବାନ ଭୈରବଙ୍କ ନିକଟରେ ନାଇଭେଡିଆ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯିବା ଉଚିତ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଳ୍ପ ବୁନ୍ଦା ଗାଇ ପରିସ୍ରାକୁ ପାଣିରେ ପକାଇ ଗାଧୋଇଲେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ କମିଯାଏ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକMore posts in ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.