Press "Enter" to skip to content

ମୋଦି ସରକାର ଦେଉଛନ୍ତି ୫ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ଜିତିବାର ସୁଯୋଗ 25 ଜୁନ ପୂର୍ବରୁ କରନ୍ତୁ ଆବେଦନ ଏହି ମାଧ୍ୟ୍ୟମରେ – special report

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ 5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜିତିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି l ଏହି ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପଡିବ l

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ 5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜିତିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ପଡିବ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସରକାର ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରଖିଛନ୍ତି l ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ରାଶି ପୁରସ୍କାର ଭାବରେ ଦିଆଯିବ |

ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ଏବଂ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ଏସଡିଜି ମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ୟୁନିଲିଭର ଲିମିଟେଡ୍ ଇନଭେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଏଜିଏନଇ ସହଯୋଗରେ ଏକ “ଗ୍ରାଣ୍ଡ ୱାଟର ସେଭିଂ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ” ଆରମ୍ଭ କରିଛି l

ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କରାଯିବାକୁ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ଶୌଚାଳୟ ପାଇଁ ଏକ ଅଭିନବ ଫ୍ଲାସ୍ ସିଷ୍ଟମ ବିକାଶ କରିବା l ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଶୌଚାଳୟର ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସହିତ ଜଳ ସଞ୍ଚୟ କରିବା l ସ୍ୱଚ୍ଛତା ବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ l ଏହି ଅଭିନବ ସମାଧାନ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ସହିତ ଜଳ ବ୍ୟବହାରକୁ ହ୍ରାସ କରିପାରିବ ଯାହା ସମୟର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଚାହିଦା l

ପ୍ରଥମ ପୁରସ୍କାର: ଏହି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରେ ଦଳ କିମ୍ବା ଏହି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରେ ପ୍ରଥମେ ଆସୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ 5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ l

୨ୟ ପୁରସ୍କାର: ସେହି ସମୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ 2.50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ l

ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ ରେ କ୍ଲିକ କରିବାକୁ ପଡିବ

https://www.startupindia.gov.in/content/sih/en/ams-application/challenge.html?applicationId=6050cc03e4b03f92cbc8c95e

ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଏଣ୍ଟ୍ରିଗୁଡିକ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହବ୍ ରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇପାରିବ l DPIIT ଦ୍ୱାରା ପଞ୍ଜୀକୃତ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକ (ଶିଳ୍ପ ଏବଂ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ବାଣିଜ୍ୟର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ବିଭାଗ) ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ l

25 ଜୁନ୍ ହେଉଛି ଆବେଦନ ଶେଷ ତାରିଖ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.