Press "Enter" to skip to content

ମହିଳା ମାନେ ଭୁଲରେ ବି ମୁଣ୍ଡ ଧୁଅନ୍ତୁନି ଏହି ଦିନ ନହେଲେ ମାଡି ଆସିବ ଘୋର ବିପଦ – Adhyatmika

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସପ୍ତାହର କିଛି ଦିନ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଯଦି ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ କେଶ ଧୋଇଥା’ନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବୟସକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କର ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାହତ ହୋଇପାରେ | ହିନ୍ଦୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କିଛି ନିୟମ ଅଛି, ଯାହା ଘରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସମୃଦ୍ଧତା, ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କେଶ ଧୋଇବାକୁ ଦିଆଯାଇନଥାଏ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମହିଳାମାନଙ୍କର ରାଶିଫଳରେ ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ ହେଉଛି ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ମଧ୍ୟ ଶିଶୁର କାରଣ। ଏହିପରି, ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ କେବଳ ଉଭୟ ସନ୍ତାନ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ଗୁରୁବାର ଦିନ ମୁଣ୍ଡ ଧୋଇ ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଥାଏ, ଯାହା ବୃହସ୍ପତିର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହିପରି ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଥାଏ |

ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଗୁରୁ ଗ୍ରହକୁ ଜୀବଗ୍ରହ କୁହାଯାଏ। ଜୀବ ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯାହା ବ୍ୟକ୍ତିର ବୟସ ସହିତ ସିଧାସଳଖ ଜଡିତ | ତେଣୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନଖ କାଟିବା, କେଶ କାଟିବା ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କ କେଶ ଧୋଇବା ଇତ୍ୟାଦି ନିଷେଧ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କାରଣ ଏହା ସହିତ ତୁମେ ତୁମର ଗୁରୁ ଗ୍ରହ କର ଯାହାକି ତୁମର ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରେ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ବୟସ କମିଯାଏ | ତେଣୁ ମହିଳାମାନେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭୁଲ ରେ ବି ପରେ ମଧ୍ୟ କେଶ ଧୋଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯାଏ, ଏହି ଦିନ ଏକାଠି ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ଜୀବନରେ ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଏହି ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ଆଣେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଧନ ମଧ୍ୟ ବଢାଏ |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

More from ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକMore posts in ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.