Press "Enter" to skip to content

ପେଟରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଉଛି କି କରନ୍ତୁ ଏହି ପତ୍ରରେ ଚମତ୍କାରୀ ଉପାୟ ପେଟରେ ପଥର ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭଲ କରିବ ଏହି ଚମତ୍କାରୀ ପତ୍ର – health tips

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଆମ୍ବର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଥିବେ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଫଳର ରାଜା କୁହାଯାଉଥିବା ଆମ୍ବ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ l ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଆମ୍ବ ପତ୍ର ମଧୁମେହ, ରକ୍ତଚାପ ଏବଂ ମିଳିମିଳା ଭଳି ରୋଗର ଚିକିତ୍ସାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ l

ଆମ୍ବ ପତ୍ରରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏ, ବି, ସି, ତମ୍ବା, ପୋଟାସିୟମ୍ ଏବଂ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ପରି ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ଭରପୂର ଅଟେ l ଆମ୍ବ ପତ୍ରରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଗୁଣ ରହିଥାଏ କାରଣ ଏଥିରେ ଅଧିକ ପରିମାଣର ଫ୍ଲାଭୋନାଏଡ୍ ଏବଂ ଫେନୋଲ୍ ଥାଏ ଆମ୍ବ ପତ୍ରରେ ଆଣ୍ଟିମାଇକ୍ରୋବାୟଲ୍ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ଥାଏ ଯାହା ବିଭିନ୍ନ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ l

ଆମ୍ବ ପତ୍ର କିଡନୀ ପଥର ଏବଂ ଗାଲଷ୍ଟୋନର ଚିକିତ୍ସାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ l ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ପତ୍ରଗୁଡିକର ପାଉଡର ନିଅନ୍ତୁ (ଯାହା ଛାଇରେ ଶୁଖାଯାଇଥାଏ) l ରାତିରେ ପାଉଡରକୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ ପାଣିରେ ଏକାଠି ରଖନ୍ତୁ ଏହା ପେଟରେ ପଥର ଭାଙ୍ଗିବା ଏବଂ ବାହାରକୁ ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ l

ପେଟକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ଆମ୍ବ ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଏକ ହାଣ୍ଡିରେ ରାତିସାରା ରଖନ୍ତୁ l ପରଦିନ ସକାଳେ ଏହି ପାଣି ଗରମ କରି ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ l ନିୟମିତ ଭାବେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ l

ଆମ୍ବ ପତ୍ର ରକ୍ତଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିପାରେ, କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ହାଇପୋଟେନ୍ସିଭ୍ ଗୁଣ ରହିଛି, ଯାହା ରକ୍ତବାହୀକୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ଭାରିକୋଜ୍ ଶିରା ସମସ୍ୟାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ l

ଯଦି ଆପଣ କାନ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମ୍ବ ପତ୍ରର ରସକୁ କାନରେ ଢାଳନ୍ତୁ l ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଗରମ କରିବ ଉଚିତ l ଏହା କରିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ l

ଆମ୍ବ ପତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଚିକ୍କଣ ଏବଂ ଚକଚକିଆ l ଏହି ପତ୍ରଗୁଡିକ ଦୁଇଟି ଉପାୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ ପ୍ରଥମଟି ଶୁଖାଯାଇ ପାଉଡରରେ ତିଆରି କରାଯାଇପାରେ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ଏହି ପତ୍ରକୁ ଫୁଟାଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇପାରେ l ସେମାନଙ୍କର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ଆମ୍ବ ପତ୍ର ଅନେକ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ତିଆରିରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.