Press "Enter" to skip to content

ଏହି ରସ ପିଇଲେ ସବୁ ରୋଗ ଦୂର ହେବ ଭଗବାନ ଙ୍କ ବରଦାନ ଏହି ରସ – health tips

କଦଳୀ ପାଣି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ବରଦାନ ଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ l ତେଣୁ କଦଳୀ ପାଣି ପ୍ରତିଦିନ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଇବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଗମ୍ଭୀର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବ |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କିଛି ଲୋକ ଖାଲି ପେଟରେ ମହୁ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ମଧ୍ୟ ପିଇଥା’ନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ପେଟ ଏବଂ ମୋଟାପଣ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ଏହା ଶରୀରର ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ହଳଦୀ ପାଣି ମଧ୍ୟ ଏହି ଉପାୟରେ ସେବନ କରିହୁଏ l ତେବେ ଆପଣ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ l

ଏହିପରି ହଳଦୀ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ: ସୂଚନା ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଅଧା ଲେମ୍ବୁ ରସ ମହୁ ଏବଂ 1/4 ଚାମଚ ହଳଦୀ ପାଉଡର ପ୍ରତିଦିନ ପିଇବା ଉଚିତ୍ l

ହଳଦୀ ପାଣି ପିଇବାର ଲାଭ – ହଳଦୀ କୁ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ବୋଲି କୁହାଯାଏ l ଯାହା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆଲର୍ଜି ଏବଂ ରୋଗ ସହିତ ଲଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ l ଏହା କର୍କଟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା କୋଷ ସହିତ ଲଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଠିକ୍ ଅଟେ | ଯଦି ପ୍ରଦାହର ସମସ୍ୟା ଥାଏ ତେବେ ହଳଦୀ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଫୁଲା କମିଯାଏ | ଯେଉଁଥିରେ ମିଳୁଥିବା କର୍କୁମିନ୍ ରାସାୟନିକ ଔଷଧ ଭାବରେ କାମ କରେ l

  • ଏହି ପାଣି ପିଇବା ମନକୁ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଏବଂ ଅଧିକ ତୀବ୍ର କରିଥାଏ
  • ହଳଦୀ ଖାଇବା ରୋଗୀ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ l ଶରୀରର ଯେକୌଣସି ଅଙ୍ଗରେ ରକ୍ତର ଅବରୋଧ ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ
  • ଏଥିରେ ଗ୍ଲୁକୋଜର ବହୁତ କମ୍ ସ୍ତର ଅଛି ଯାହା ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ
  • ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଆଘାତରେ ହଳଦୀ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇଯାଏ କାରଣ ହଳଦିଆ ଏହାର ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିସେପ୍ଟିକ୍ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଆଘାତକୁ ଶୀଘ୍ର ଭଲ କରିଥାଏ l ଏଠାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍: କୌଣସି ଜିନିଷର ଅତ୍ୟଧିକ ସେବନ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ l ଯେତିକି ଆବଶ୍ୟକ ସେତିକି ଖାଆନ୍ତୁ

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.