Press "Enter" to skip to content

ଚେହେରା କୁ ଜହ୍ନ ଭଳି ଉଜ୍ବଳ କରିବ ଏହି 3 ଟଙ୍କାର ଜିନିଷ ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକେ ପାଇଲେ ଉଜ୍ବଲ ଚେହେରା – special report

ଯେଉଁମାନଙ୍କର କଳା କିମ୍ବା ବାଦାମୀ ମୁଖ ଚର୍ମ ଥାଏ ସେମାନେ ସର୍ବଦା ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ସଫା ଚର୍ମ ଚାହାଁନ୍ତି l ଏହିପରି ଚିନ୍ତାଧାରା ସାଧାରଣତ ମହିଳାମାନେ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପୁରୁଷମାନେ ସଫା ଚର୍ମ ପାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି ନାହିଁ l ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ଜଣଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ମାନଦଣ୍ଡ ସ୍ଥିର କରେ – ଗୋଟିଏ କଳା ଏବଂ ଲମ୍ବା କେଶ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ଧଳା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଚର୍ମ |

ଆଜିର ଦୁନିଆରେ, ତୁମର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଭିଡ଼ଠାରୁ ଅଲଗା ହେବାରେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ l ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ପାଇଁ, ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ସୁନ୍ଦର ଚର୍ମ ରହିବା ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁଭବ କରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ କରେ l ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା କିଛି ଟିପ୍ସ ଏବଂ ପ୍ରତିକାର ଯାହା ତୁରନ୍ତ ତୁମ ଚର୍ମ କୁ ଧଳା ଅନୁଭବ କରେଇବ l

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଧଳା ରଙ୍ଗର ଘରୋଇ ଉପଚାର କ’ଣ?

ଭିଟାମିନ୍-ଇ କ୍ୟାପସୁଲ୍

ସୂଚନା ପାଇଁ, ଆଜି ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଚର୍ମ ଯତ୍ନ ଉତ୍ପାଦରେ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ୍ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ତେଣୁ ଏହାକୁ ସ୍କିନ୍ କ୍ୟାପସୁଲ୍ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ l ଏହି କ୍ୟାପସୁଲ୍ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ଏବଂ କେଶକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇପାରେ l ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ତିଆରି କରିବା ସହିତ l

ପିମ୍ପଲ୍, ଦାଗ ହଟାଇବା ଏବଂ ଶୁଖିଲା ଚର୍ମରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇପାରେ କାରଣ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ ବହୁ ପରିମାଣରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟରେ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟର ସମସ୍ତ ଲକ୍ଷଣକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ l ଚର୍ମକୁ ପ୍ରାକୃତିକ ଆର୍ଦ୍ରତା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଭିଟାମିନ୍-ଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚର୍ମରେ ଥିବା କୋଷଗୁଡ଼ିକର ପୁନନିର୍ମାଣରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ l

ଏହି କ୍ୟାପସୁଲ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜ ଚେହେରା ର ଉଜ୍ବଲ ବଢାଇ ପାରିବେ l ଏହାର କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ନାହିଁ l ଏହି କ୍ୟାପସୁଲ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରେ ସହଜରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ l ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଚେହେରାର ଉଜ୍ବଳ ବଢାଇଥାଏ l ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ୍ ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଭିଟାମିନ୍ ଇ ତେଲ ନେଇପାରିବେ l

  1. ଟିକେ ନଡ଼ିଆ ତେଲ କିମ୍ବା ବାଦାମ ତେଲ ନେଇ ସେଥିରେ ଭିଟାମିନ୍-ଇ କ୍ୟାପସୁଲ ପକାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହା ଭିତରେ ଥିବା ତରଳ ପଦାର୍ଥକୁ ବାହାର କରି ତେଲ ସହିତ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଉଭୟକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ l

ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ମୁହଁରେ ହାଲୁକା ହାତରେ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଅଂଶରେ ଲଗାନ୍ତୁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ବ୍ଲୋଣ୍ଡ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି l ଅତିକମରେ 15 ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ପେଷ୍ଟ ଲଗାଇ ଏହାକୁ ମସାଜ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ରାତିସାରା ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ l ତା’ପରେ ଉଠି ମୁହଁ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l

ତେଲ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମରେ ରାତାରାତି କାମ କରିବ l ଏହା ଖାଲରେ ପହଞ୍ଚିବ ଏବଂ ରଙ୍ଗର ଉନ୍ନତି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.