Press "Enter" to skip to content

ଗ-ର୍ଭ ରେ ପୁଅ ଅଛି ନା ଝିଅ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟରେ – health tips

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିବାହିତ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ଖୁସିର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ମା ଏବଂ ପିତା ହେବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଆନ୍ତି |ଗର୍ବରେ ପିଲାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଅନୁଭବ କରିବାର ଆନନ୍ଦ ସହିତ, ଅନେକ ଚିନ୍ତାଧାରା ମନରେ ଆସିଥାଏ, ଯେପରିକି ଗର୍ବ ଏକ ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ |

ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତର ଅଲଟସାଉଣ୍ଡ କରୁଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଗର୍ବରେ ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ କହିବୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଜାଣିବେ ଯେ ଆପଣ ଅଲ୍ଟ୍ରାସାଉଣ୍ଡ ବିନା ଗର୍ଭରେ ପୁଅ ବା girl ିଝିଅ ଅଟନ୍ତି |ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଲକ୍ଷଣଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଅଲଟ୍ରାସାଉଣ୍ଡ ବିନା ଜାଣିପାରିବେ ପେଟରେ ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ ଅଛି କି?

ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଶିଶୁର ଆକାର ବଢିବାରେ ଲାଗିଥିବାରୁ ଶରୀରରେ ଅସ୍ପଷ୍ଟତା ଅନୁଭବ କରିବା ସ୍ୱାଭାବିକ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ମହାନତାର ଅନୁଭବ ଅତ୍ୟଧିକ, ତେବେ ଜାଣ ଯେ ଗର୍ଭରେ ଏକ ପୁଅ ଅଛି |

ସ୍ତ-ନ ଆକାର-
ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ, ତୁମେ ତୁମର ସ୍ତ-ନର ଆକାରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବ | ଏବଂ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସ୍ତ-ନର ଆକାର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ସ୍ତନ ଆକାରଠାରୁ ବଡ଼ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଗର୍ବରେ ଏକ ପୁଅ ଅଛି | ଏବଂ ଓଲଟା ଗର୍ବରେ ଝିଅ ହେବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଛି |

ସ୍ତନର ରଙ୍ଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି ଗର୍ଭରେ ପୁଅ କିମ୍ବାଝିଅ ହେବାର ଲକ୍ଷଣ |

ତୁମର ନିପଲର ରଙ୍ଗ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାର ଲିଙ୍ଗକୁ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବ | ଯଦି ନିପଲର ରଙ୍ଗ ଅତ୍ୟଧିକ ମୋଟା, ତେବେ ତୁମେ ପୁଅ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ଯଦି ତୁମେ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ସମୟରେ ଅଧିକ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ହୁଏ ତେବେ ପୁଅ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଏବଂ ଯଦି ମୁଣ୍ଡରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ନଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଏକ ଝିଅ ହୋଇପାରେ |

ଯେତେବେଳେ ଗର୍ବରେ ଏକ ପୁଅ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଲୁଣିଆ ଜିନିଷ ଖାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୁଏ, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଝିଅ ଗର୍ବରେହୁଏ, ସେତେବେଳେ ମିଠା ଜିନିଷ ଖାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୁଏ |

ପେଟର ଆକାର ଅନୁଯାୟୀ ପେଟରେ ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ ଅଛି କି ନାହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ |
ତୁମର ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ, ଯଦି ତୁମର ପେଟ ତଳ ଆଡକୁ ଥାଏ, ତେବେ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଯଦି ପେଟ ଉପରକୁ ଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଏକ ଝିଅ ହୋଇପାରେ |

ଶରୀରର କେଶର ବୃଦ୍ଧି କିମ୍ବା ମୋଟା ହେବା ବାଳକ ହେବାର ଲକ୍ଷଣ | ଏବଂ ଯଦି ଶରୀରର କେଶରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନହୁଏ, ତେବେ ଏହା ଝିଅ ହେବାର ଲକ୍ଷଣ |

ଯଦି ତୁମର ସମଗ୍ର ଶରୀରର ଓଜନ ବଢଏ, ତେବେ ତୁମର ଗର୍ବରେ ଝିଅ ଅଛି | ଏବଂ ଯଦି କେବଳ ପେଟର ଓଜନ ଶରୀରର ଅନ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ, ତେବେ ଗର୍ବରେ ଏକ ପୁଅ ଅଛି |

ଯଦି ତୁମର ପାଦରେ କୌଣସି ଫୁଲା ନାହିଁ, ତେବେ ତୁମର ଗର୍ବରେ ଝିଅ ଅଛି | ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଗୋଡ ଫୁଲିଯାଏ କିମ୍ବା ଫୁଲିଯାଏ ଗର୍ବରେ ଏକ ବାଳକ ଅଛି |

ତେଣୁ ତୁମର ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଏହା ତୁମ ପାଇଁ ଗର୍ଭ ରେ ପୁଅ ବା ଝିଅ ଥିଲା | ବାସ୍ତବରେ, ପିଲା ଯାହା ବି ହେଉ, ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅ ଆମ ସହିତ ସମାନ ଏବଂ ସମାନ ମୂଲ୍ୟବାନ | କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ 9 ମାସର ଅପେକ୍ଷା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଅଜବ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଏହା କିଛି ଉପାୟ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.