Press "Enter" to skip to content

ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସଫଳତାର ରହସ୍ୟ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ.? Special report

ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ଶିକ୍ଷା ତାଲିକା: ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ ମୁମ୍ବାଇର ନରସି ମୋଞ୍ଜି କଲେଜ ଅଫ୍ କମର୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇକୋନୋମିକ୍ସ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରୁ ବାଣିଜ୍ୟରେ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି l

ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ଶିକ୍ଷା: ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଲିମିଟେଡର ମାଲିକ ତଥା ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ତଥା ସମୃଦ୍ଧ ଶିଳ୍ପପତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣାଯାଏ l ସର୍ବଦା ଲାଇମଲାଇଟ୍ ରେ ରହୁଥିବା ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି l

ପତ୍ନୀ ନୀତା ଏବଂ ପିଲାମାନେ ଆକାଶ, ଇଶା ଏବଂ ଅନନ୍ତ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଖିରେ ଆସନ୍ତି l ଭାଇ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଜ୍ୱାଇଁ ଜୟ ଅନମୋଲ ଏବଂ ଜୟ ଅନସୁଲ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ l ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ଜିନିଷ ଜାଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ l ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ଲୋକମାନେ କେତେ ଶିକ୍ଷିତ –

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ: ଅନେକ ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ପିତା ଧିରୁଭାଇ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ହାତ ମିଳାଇବା ପାଇଁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏମବିଏ ଡିଗ୍ରୀ ପୂରଣ ନକରି ଫେରି ଆସିଥିଲେ l ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ସେ 1980 ଦଶକରେ ଷ୍ଟାନଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭରସିଟିରୁ ଏମବିଏ ଯାଇଥିଲେ ତାଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ମୁମ୍ବାଇର ହିଲ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ ସ୍କୁଲରୁ ଆସିଥିଲା l ତା’ପରେ ମୁମ୍ବାଇର ସେଣ୍ଟ ଜାଭିୟର କଲେଜରୁ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିବା ପରେ ସେ କେମିକାଲ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରୁ କେମିକାଲ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂରେ BE ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଥିଲେ l

ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ: ନିତା ଅମ୍ବାନୀ ମୁମ୍ବାଇର ନରସି ମୋଞ୍ଜୀ କଲେଜ ଅଫ୍ କମର୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇକୋନୋମିକ୍ସ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରୁ ବାଣିଜ୍ୟରେ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି l ଏଥିସହ ସେ ଜଣେ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତନାଟ୍ୟମ୍ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି l

ଆକାଶ ଅମ୍ବାନୀ: ମୁମ୍ବାଇର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଏବଂ ଧୀରବାଇ ଅମ୍ବାନୀ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ସ୍କୁଲରୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅଧ୍ୟୟନ ପରେ ଆକାଶ ଅଧିକ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ଆମେରିକା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇଲେ l ସେଠାରେ ସେ ବ୍ରାଉନ ୟୁନିଭରସିଟିରୁ ବ୍ୟବସାୟ-ବାଣିଜ୍ୟରେ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ l

ଇଶା ଅମ୍ବାନୀ: ଇଶା ମଧ୍ୟ ଧୀରୁ
ଭାଇ ଅମ୍ବାନୀ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ଉତ୍ପାଦ l ଇଶା ଆମେରିକାର ୟେଲ ୟୁନିଭରସିଟିରୁ ସାଇକୋଲୋଜିରେ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ l ଏଥିସହ ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଏସୀୟ ଅଧ୍ୟୟନ ମଧ୍ୟ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଛନ୍ତି l ତା’ପରେ ସେ କାଲିଫର୍ନିଆର ଷ୍ଟାନଫୋର୍ଡ ବିଜନେସ୍ ସ୍କୁଲରୁ ଏମବିଏ ପାଇଛନ୍ତି l

ଅନନ୍ତ ଅମ୍ବାନୀ: ବଡ଼ ଭାଇ ଆକାଶଙ୍କ ପରି ଅନନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଧୀରବାଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଛନ୍ତି l ତା’ପରେ ସେ ରୋଡ ଆଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ (ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର) ର ବ୍ରାଉନ ୟୁନିଭରସିଟି ଯାଇଥିଲେ। ସେ ସେଠାରୁ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରି 25 ବର୍ଷ ବୟସରୁ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ l

ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ: ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ହିଲ ଗାର୍ଡେନ ସ୍କୁଲରୁ ପାଠପଢା ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି l ସେ କିଶନଚାନ୍ଦ ଚେଲାରାମ କଲେଜରୁ ବିଜ୍ଞାନରେ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି l ତା’ପରେ ଅନିଲ 1983 ରେ ଆମେରିକାର ପେନସିଲଭାନିଆ ୟୁନିଭରସିଟିରୁ ଏମବିଏ କରିଥିଲେ l ଅନେକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଅନିଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଟିନା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ସମୟରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ l

ଜୟ ଅନମୋଲ ଏବଂ ଜୟ ଅନସୁଲ: ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କର ଉଭୟ ପୁଅ ଜୟ ଅନମୋଲ ଏବଂ ଜୟ ଅନସୁଲ ଅଛନ୍ତି l ବଡ ପୁଅ ଅନମୋଲ ମୁମ୍ବାଇର ଜନ୍ କାନନ ସ୍କୁଲରେ ପଢୁଥିଲେ ଏହା ପରେ ସେ ବ୍ରିଟେନର ୱାର୍କ ବିଜନେସ୍ ସ୍କୁଲରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ l ଏଥି ସହିତ ଅନସୁଲ ନ୍ୟୁୟର୍କ ୟୁନିଭରସିଟିର ଷ୍ଟର୍ନ ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ବିଜିନେସରୁ ବ୍ୟବସାୟ ପରିଚାଳନାରେ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.