Press "Enter" to skip to content

ରାମଦେବ ବାବାଙ୍କ ଓପନ ଚାଲେଞ୍ଜ ଭିତିରିଆ ଅଙ୍ଗ କୁଣ୍ଡେଇ ହବାରୁ ଏହି ଉପାୟରେ ପାଆନ୍ତୁ ମୁକ୍ତି – health tips

ଆଜିର ବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପାଇଁ ଝାଳ ହେତୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶରେ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବା ସାଧାରଣ କଥା l ଏହି ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ମହିଳାମାନେ ଅଧିକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି l ଯଦି ମହିଳାମାନେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଘର ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଅଧିକ ସମସ୍ୟା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି l ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ଲଜ୍ଜାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ

ମହିଳାମାନେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍ :

ବରଫ ସହିତ ଫୋମେଟେସନ୍: ରାତିରେ କୁଣ୍ଡେଇ ହେବାର ଏହି ସମସ୍ୟା ଅଧିକ ବିରକ୍ତ କରେ l ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବରଫ କ୍ୟୁବକୁ ଏକ ସଫା କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶକୁ ମସାଜ କରନ୍ତୁ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ସିଧାସଳଖ ବରଫ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ମଧ୍ୟ l

ଆପଲ୍ ଭିନେଗାର୍: ଏଥିପାଇଁ ୨ ଚାମଚ ଆପଲ୍ ଭିନେଗାରକୁ 1 ମଗ୍ ଗରମ ପାଣିରେ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶକୁ ଏହା ସହିତ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l ଲଗାତାର 2-3 ଦିନ ପାଇଁ ଏହାକୁ ଦିନକୁ 2 ଥର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ l

ଦହି: ଦହିରେ ମିଶ୍ରିତ ଚିନି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କୁଣ୍ଡେଇରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶରେ ଦହି ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ଏହାକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l

ରସୁଣ: ପ୍ରତିଦିନ 2-3-ଖଣ୍ଡ ରସୁଣ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଇନଫାର୍କସନ ଏବଂ କୁଣ୍ଡେଇହେବା ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୁଏ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଅଧିକ ପରିମାଣର ରସୁଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ l

ଲୁଣ: ଲୁଣର ଆଣ୍ଟି ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଗୁଣ କୁଣ୍ଡେଇହେବା ଏବଂ ଜୀବାଣୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ l ଏଥିପାଇଁ, ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ଅଧିକ କୁଣ୍ଡେଇହେବା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ଅଧା ଟବ୍ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଅଧା କପ୍ ଲୁଣ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଫା କରନ୍ତୁ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.