Press "Enter" to skip to content

ଶନିଦେବ ଙ୍କ ବକ୍ରଦୃଷ୍ଟି ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ – Adhyatmika

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନି ସବୁଠାରୁ ନିଷ୍ଠୁର ଗ୍ରହ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ l କୁହାଯାଏ ସମସ୍ତ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରୁ ଶନି ହେଉଛି ଶକ୍ତ l ଶନି ହେଉଛି ନ୍ୟାୟର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଦେବତା ଏବଂ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନୁଷ୍ୟକୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳ ଦିଅନ୍ତି l ଆଜିର ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଶନି ଦେବଙ୍କ ନାମ ନେବା ମାତ୍ରେ ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତି l ଶନି ଦେବଙ୍କ ଭୟ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଏତେ ବସିଛି ଯେ ଶନିଙ୍କ ମନ୍ଦ ଦୃଶ୍ୟକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି l

ଲୋକମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ଶନିଦେବ ସର୍ବଦା ଖରାପ ଏବଂ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଫଳାଫଳ ଦିଅନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲ୍ l ହଁ, କାରଣ ଶନି ମଣିଷର କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳ ଦେଇଥାଏ l ଏହି କାରଣରୁ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟରୁପି ଆଖ୍ୟା ମିଳିଛି ଶନି ଦେବ ହେଉଛନ୍ତି ନ୍ୟାୟର ଭଗବାନ l

ଯଦି ଶନିଦେବ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୁଏ l ଯଦି ଶନି ଦେବଙ୍କ କୃପା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼େ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ରଙ୍ଗ ଦ୍ୱାରା ରାଜା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି l ଏହି କାରଣରୁ ଶନିଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ସବୁଠାରୁ ଶୁଭ ଦିନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ l

ଶନିବାର ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ସମର୍ପିତ l ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ଆପଣ ଶନି ଦେବ କିମ୍ବା ଶନି ଦେବଙ୍କର ଅପ୍ରାକୃତିକ ପ୍ରଭାବରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ l ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶନିବାର ଦିନ ମହାବଳି ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବେ l ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଶନି ଦେବ ହନୁମାନଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ l

ଶନିବାର ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ

1- ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ସକାଳେ ଉଠନ୍ତୁ ଏବଂ ସ୍ନାନରୁ ଉଠିବା ପରେ ହନୁମାନ ଙ୍କର ମନ୍ତ୍ର “ଓମ୍ ହନୁମନ୍ତାଏ ନମଃ “ପଢନ୍ତୁ l ଯଦି ଆପଣ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବ l କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯିବ l

  1. ଶନି ଦଶା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଚାଳିସା ଏକାଧିକ ଥର ପଢନ୍ତୁ l ଏହା କରି ହନୁମା ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅନୁଗ୍ରହ ଭକ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ରହିଥାଏ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶାନି ଦୋଷ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା ପାଇବେ l
  2. ଯଦି ଆପଣ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ବସ୍ତ୍ର ହନୁମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ l ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶନି ଦୋଷଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ l କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହେବ l ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଏକ ବସ୍ତ୍ର ଦିଆଯାଏ ତେବେ ସେ ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ଧାୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତି l ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ତ୍ରୁଟି ଥାଏ ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦୁରେଇଯାଏ l
  3. ଶନିବାର ଦିନ ପୂଜା କରିବା ପରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ହନୁମାନ ଙ୍କୁ ଏକ ନୈବେଦ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ଵାସ ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ବଜରଙ୍ଗବାଲି ବୁଣ୍ଡି ଲଡ଼ୁ କିମ୍ବା ବୁନ୍ଦୀ ଦିଆଯାଏ ତେବେ ଏହା ଗ୍ରହର ସମସ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦିଏ l ଆପଣ ହନୁମାନ ଙ୍କୁ ବେସନ ଲଡୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକMore posts in ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.