Press "Enter" to skip to content

ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଆତ୍ମା ​​କୁଆଡେ ଯାଏ କଣ କୁହେ ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ଦେଖନ୍ତୁ – Garuda purana

ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଆତ୍ମା ​​କୁଆଡେ ଯାଏ ପ୍ରଶ୍ନ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଅଛି l ପିଲାଦିନରୁ ଆମେ ଶୁଣିଛୁ ଯେ ଯଦି ତୁମେ ସ୍ୱର୍ଗକୁ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କର l ଯେଉଁମାନେ ମନ୍ଦ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ନର୍କକୁ ଯାଆନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆଜି ବାସ୍ତବତା କ’ଣ ଆମେ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା :-

ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ବିଷୟରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଶୁଣିଥିବେ l ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ରେ ଆତ୍ମା ର ସ୍ୱର୍ଗ ନର୍କ ଏବଂ କର୍ମଫଳ ବିଷୟରେ ବର୍ଣନା କରାଯାଜଛି l ଏହା କୌଣସି ମନୁଷ୍ୟର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପଠନ କରାଯାଏ l ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ରେ ଆମକୁ ଜ୍ଞାନ, ନିତି, ଆଦର୍ଶ, ଧର୍ମ, ସମୁଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ର, ଜ୍ୟୋତିଷ ବିଷୟରେ ଜଣା ପଡିଥାଏ l

ଗରୁଡ ପୂରାଣରେ ଏମିତି ୭ ଟି ଧର୍ମ ବିରୋଧରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି ଯାହାକୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବର୍ଜନ କରାଯାଇଛି l ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କଠୁଁ ବଡ ପାପି ଆଉ କେହି ହେଇପାରେନା l ଗରୁଡ଼ ପୂରାଣରେ କୁହାଯାଇଛି ସବୁବେଳେ ଶତ୍ରୁ ମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସଂଯମତା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ସଚେତନ ରହିବ ଉଚିତ ଏବଂ ସବୁବେଳେ ଚତୁରତାର ସହ କାମ କରିବା ଉଚିତ l

ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ଆମ ଆତ୍ମା ​​କିପରି ବାହାରିଲା ବୋଲି ଗରୁଡ ପୁରାଣ ବର୍ଣ୍ଣନା କରେ | ମୃତ୍ୟୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମ ଶରୀରରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥାଏ ଯେପରିକି ଟେଣ୍ଡର କିମ୍ବା ଦେଖାଯାଉ ନାହିଁ | ସେହି ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥାଏ | କାରଣ ଧାର୍ମିକର ଆତ୍ମା ​​ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ପାଟିରୁ ବାହାରିଥାଏ ଏବଂ ଦୁଷ୍ଟ ଲୋକର ଆତ୍ମା ​​ନିମ୍ନରୁ ବାହାରିଥାଏ |

ଯେତେବେଳେ ଆମେ ମରିବା, ଦୂତମାନେ ଆତ୍ମାକୁ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | ଗରୁଡ ପୁରାଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ରୂପ ଭୟଙ୍କର ଅଟେ। ପ୍ରାଣକୁ ବେକରେ ଟିପ୍ କରି ୟାମଲୋକକୁ ନିଆଯାଏ |

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆତ୍ମା ​​ଭୟଭୀତ ହୁଏ | ରାସ୍ତାରେ ଆତ୍ମା ​​ଅନେକ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୁଏ | ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହେବା ପରେ ଆତ୍ମାକୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଯାଏ | ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଶରୀରକୁ ଫେରାଇବାକୁ ମାଗନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପାପପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ସହଜରେ ପୂରଣ ହୁଏ ନାହିଁ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.