Press "Enter" to skip to content

ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଙ୍କର କ-ରୋନା ରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ – BIG Breaking

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଜାଡେଜା କ-ରୋନା କାରଣରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି l ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହେତୁ ସମଗ୍ର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତ ଦୁଃଖ ରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି l ସମଗ୍ର ଦେଶ କ-ରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସହିତ ଲଢ଼ୁଛି | ଏହି ମହାମାରୀ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା କରିଥିଲା ​l ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରୀଡା ଜଗତରୁ ବଡ ଖବର ଆସୁଛି l

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ରସିଂ ଜାଡେଜା କ-ରୋନା ରେ ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି l ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛି l ପୂର୍ବତନ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ତଥା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ରେଫରି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜା କୋ-ଭିଡ -19 ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି l ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଏସସିଏ) ରବିବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଜାଡେଜାଙ୍କୁ 66 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା l

ଏସଆରସି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଅତୀତର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କ୍ରିକେଟର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗରେ ଏସସିଏର ସମସ୍ତେ ଦୁଖିତ l ରବିବାର ସକାଳେ କୋ-ଭିଡ -19 ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା l ଡାହାଣ ହାତର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଜାଡେଜା ଜଣେ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଥିଲେ l

ସେ ଯଥାକ୍ରମେ 50 ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ 134 ଏବଂ 14 ୱିକେଟ୍ ଏବଂ 11 ତାଲିକା ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ନେଇଥିଲେ | ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଉଭୟ ଫର୍ମାଟରେ ଯଥାକ୍ରମେ 1536 ଏବଂ 104 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ l ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଚୟନକର୍ତ୍ତା, ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ପରିଚାଳକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି l

ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ 53 ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ, 18 ତାଲିକା ଏ ଏବଂ 34 ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ବିସିସିଆଇର ଅଫିସିଆଲ୍ ରେଫରି ଥିଲେ l ସେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନର ଚୟନକର୍ତ୍ତା ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଦଳର ପରିଚାଳକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ l

ବିସିସିଆଇର ପୂର୍ବତନ ତଥା ଏସସିଏ ସଚିବ ନିରଂଜନ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜା ଜଣେ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଖେଳାଳି ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ଦକ୍ଷତାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ l କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ଅବଦାନ ସର୍ବଦା ସ୍ମରଣୀୟ ରହିବ l

ତାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁରେ ଏସସିଏ ସଭାପତି ଜୟଦେବ ଶାହା ମଧ୍ୟ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି l ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟର ଏକ ବଡ କ୍ଷତି l ମୁଁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିବା ସବୁଠାରୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସେ ଜଣେ ଥିଲେ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.