Press "Enter" to skip to content

PASSWORD ର ଫୁଲ ଫର୍ମ କଣ? ୯୯ % ଲୋକ ଉତ୍ତର ଦେବାରେ ଫେଲ IAS QUESTION

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯେହେତୁ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବିସ୍ତାର ହେଉଛି ଲୋକମାନେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଡିଜିଟାଲ୍ ଉତ୍ପାଦ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି l ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆଜି ଲୋକମାନେ ଘରେ ଡିଜିଟାଲ୍ ଲକ୍ ଇନଷ୍ଟଲ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ମୋବାଇଲ୍, କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ଲାପଟପ୍ ଡିଜିଟାଲ୍ ୱାଚ୍ ଭଳି ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ l ବନ୍ଧୁଗଣ, ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କର ଡିଜିଟାଲ୍ ଜିନିଷକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ପାସୱାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି l

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ପାସୱାର୍ଡ 1 ଟି ଉପାୟରେ ଲକ୍ ହୋଇଛି ଯାହାକି ଆପଣଙ୍କର ଡିଜିଟାଲ୍ ଉତ୍ପାଦକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ l | ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ପାସୱାର୍ଡ ହେଉଛି ଏକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ନାମ, ଯାହାର ନିଜସ୍ୱ ଫୁଲ ଫର୍ମ ଅଛି l

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ପାସୱାର୍ଡର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପ ବିଷୟରେ କ୍ୱଚିତ୍ ସଚେତନ ଅଟନ୍ତି l ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପାସୱାର୍ଡର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫର୍ମ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ l

ସୂଚନା ପାଇଁ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ପାସୱାର୍ଡର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫୁଲଫର୍ମ ହେଉଛିPersonal Access Security Service Without Regscloseular Decloser |

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଅନେକ IAS ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପାସୱାର୍ଡର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫର୍ମ ପଚରାଯାଇଛି, ଯଦିଓ ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇଥାନ୍ତେ l ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଷୟ ହେଉଛି, ପାସୱାର୍ଡକୁ ହିନ୍ଦୀରେ ପାସୱାର୍ଡ କୁହାଯାଏ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from IAS Questions OdiaMore posts in IAS Questions Odia »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.