Press "Enter" to skip to content

ଏହି ତିନୋଟି କାରଣ ପାଇଁ ଭାରତରେ କ-ରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହରୀ ସୃଷ୍ଟି ହେବ – viral news

ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ କ-ରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗରୁ ଗତି କରୁଛି l ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଭାରତରେ 4 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି l ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇ ନଥିଲା l ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗର ଶିଖର ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି ଏବଂ

ଦୈନିକ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଧୀରେ ଧୀରେ ହ୍ରାସ ପାଇବ ତିନୋଟି ପ୍ରକାର କିମ୍ବା ପ୍ରକାରର କ-ରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯାହା ଭାରତରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି ଘଟାଇଛି B117, B1618 ଏବଂ B1167 l ଏଥିମଧ୍ୟରୁ B1167 ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସଂଗଠନ କହିଛି ଯେ ଏହି ପ୍ରକାରରୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅତି ଶୀଘ୍ର ବ୍ୟାପିଥାଏ | ବୋଧହୁଏ ଏହି କାରଣରୁ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ଘଟିଥିବା କ-ରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ ଦେଶର ପ୍ରାୟ 50% ଲୋକ ଏହି ସଂକ୍ରମଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ l

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ B1167 ର ସର୍ବାଧିକ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ଏହି କାରଣରୁ ଅନେକ କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି l ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ପ୍ରକାରର ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି l ଏହାର ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବ ରୋଗୀର ଫୁସଫୁସରେ ହୋଇଥାଏ l

କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ ୟୁନିଭରସିଟି ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଜୀବାଣୁଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଏତେ ବ୍ୟାପକ ଥିଲା ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଦ୍ୱାରା ଏହା ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା l ଏହାର ଗତିର ଗତି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଥିଲା l ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଯେ B1617 ର ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାର ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଅନୁକୂଳତା ଅଛି l

ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗର ଭୟ :-

ଏଥି ସହିତ ଭାରତରେ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି l ଅଧିକାଂଶ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭାରତରେ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରୁନାହାଁନ୍ତି l ଅଧିକାଂଶ ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ କ-ରୋନା ମହାମାରୀର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପରେ ଆସିପାରେ l କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ସାଂଘାତିକ ହୋଇପାରେ l

ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ତିନୋଟି ଜିନିଷ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ :-

ସଫଦରଜଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲର କମ୍ୟୁନିଟି ମେଡିସିନ୍ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ପ୍ରଫେସର ଜୁଗାଲ କିଶୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଥିବା ତୃତୀୟ ମହାମାରୀ ମୁଖ୍ୟତ ତିନୋଟି ଜିନିଷ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ

ପ୍ରଥମ କାରଣ ହୁଏତ ଜୀବାଣୁଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଜୀବାଣୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଦ୍ୱିତୀୟ କାରଣଟି ହେଉଛି, ଯେଉଁମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟୀକାକରଣ କରିଛନ୍ତି, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରତିରୋପଣ ସପ୍ତାହ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ସେମାନେ ପୁନର୍ବାର ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି

ଏହି ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗର ଗୋଟିଏ କାରଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଯେ ଆମ ଦେଶରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁ କିମ୍ବା ନବଜାତ ଶିଶୁମାନେ ଏହାର ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରନ୍ତି l

ପ୍ରଫେସର ଡକ୍ଟର ଜୁଗାଲ କିଶୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ଭୟର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିବ l ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ସେହି ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ କାରକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବୁ l ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ପିଲାମାନେ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ପାଇଁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ହେବାର ଆଶା କରାଯାଏ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଏ, ତେବେ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ l

ଦ୍ୱିତୀୟଟି ହେଉଛି ଯେ ଆମେ ସଚ୍ଚୋଟତା ସହିତ କରୋନା ନିୟମ ପାଳନ କରୁ l ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହା ଜରୁରୀ ଯେ ଆମେ ଘରେ ମଧ୍ୟ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁ l ଯଦି କେହି ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ସେ ଭଲ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ସେ ନିଜକୁ ଏକ କୋଠରୀରେ ଅଲଗା କରନ୍ତି l ଏହା ସହିତ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ୍ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l

ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଭାଇରଲ ଖବରMore posts in ଭାଇରଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.