Press "Enter" to skip to content

କ-ରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ କଲେ ଶବ ସତ୍କାର କରି ପୋଲିସ ସାଜିଲେ ଉଦାହରଣ -Viral news

କ-ରୋନା ମହାମାରୀ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଜାରି ରଖିଛି l କ-ରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି | ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ଜୀବନ ହରାଉଛନ୍ତି। କ-ରୋନା ଜୀବାଣୁ ଭୟ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ବସିଛି ଯେ ଲୋକମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଛୁଇଁବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି l କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି l

କ-ରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ନିଜର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି l ଏହି ସମୟରେ, ଏହିପରି ଅନେକ ମାମଲା ଆସୁଛି, ଯାହା ଶୁଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଖ ଦାୟକ l ଲୋକମାନେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ବିଦାୟରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁନାହାଁନ୍ତି | କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ କାନ୍ଧରେ ପକାଇବାକୁ ଆଗେଇ ଆସୁନାହାଁନ୍ତି l

ଆମେଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀର ଗ୍ରେଟର କୌଲାଶ ପାର୍ଟ ୱାନ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ ମାମଲା ଆସିଛି l ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ପ୍ରାଚୀନଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ କାନ୍ଧର ଦେବାପାଇଁ ଆଗକୁଵଢ଼ି ନଥିଲେ l ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ତାଙ୍କ ଲୋକମାନେ ମୁହଁ ବୁଲାଇଲେ l ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରି ବୟସ୍କଙ୍କୁ କାନ୍ଧ ଦେଇଥିଲେ l କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେବକ ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଥିଲେ l

ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ 70 ବର୍ଷିୟ ସୁରେଶ କୁମାର ବୁଟା ତାଙ୍କ ଝିଅ ଏବଂ ନାତୁଣୀଙ୍କ ସହ ଗ୍ରେଟର କୌଲାଶ ପାର୍ଟ ୱାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ l କ-ରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଘେରି ରହିଥିଲା l 70 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସମଗ୍ର ପରିବାର କ-ରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ l ବୋହୂର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ l

ଯେତେବେଳେ କ-ରୋନା ଜୀବାଣୁ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ସମଗ୍ର ପରିବାରକୁ ଧରିଲା, କିଛି ଦିନ ପରେ ସୁରେଶ ଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଗଲା l ତାଙ୍କର ସେବକ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ କୋଠରୀ ବାହାରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱର ଦେଉଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନଥିଲା l ଲମ୍ବା ସ୍ୱର ଦେବା ପରେ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ଆସିଲା ନାହିଁ, ଚାକର କବାଟ ଭାଙ୍ଗିଲା l କବାଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ 70 ବର୍ଷିୟାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଛି l

ଚାକର ଦେଖିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ମୁନିବଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଏହା ପରେ ସେ ବଡ଼ପୁଅଙ୍କୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେଲେ l ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ସେ କ-ରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଏବଂ ଘରେ ସଂଗରୋଧ ଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଶେଷ ରୀତିନୀତି ପାଇଁ ଯାଇପାରିନଥିଲେ l ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୁଅ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଫୋନ ଫୋନ କଲା, କିନ୍ତୁ ପ୍ରାକୃତିକ ମୃତ୍ୟୁ ସତ୍ତ୍ୱେ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ନଥିଲେ l

ପୁଅ ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଡାକିଲେ କିନ୍ତୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ କେହି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନଥିଲେ l ପୁଅ ମଧ୍ୟ ପଡୋଶୀ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହି ଅସୁବିଧାରେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ କେହି ଆଗେଇ ନଥିଲେ l ପୁଅ ଚେଷ୍ଟା କଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ଜଣାଇଲା ସ୍ଥାନୀୟ SHO ରିତେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଘଟଣା ଏବଂ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ l

SHO ସାହିବ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ସେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କ ଦଳ ପଠାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ l ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କାନ୍ଧରେ ପକାଇ ଶବଦାହକୁ ନେଇ ହିନ୍ଦୁ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କର ଶେଷ ରୀତିନୀତି କରିଥିଲେ l ସେବକ, ପୁଅର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରି ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ସତ୍କାର କଲା l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଭାଇରଲ ଖବରMore posts in ଭାଇରଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.