Press "Enter" to skip to content

ଆଜି କୋଟି କୋଟି ଚାଷୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆସିପାରେ 2000 ଟଙ୍କା ଏହିପରି ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ – Breking news

ଯଦି ଆପଣ ପିଏମ କିସାନ ନିଧି (ପିଏମ କିସାନ) କୁ ମଧ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି l କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତି ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିପାରିବେ ଅର୍ଥାତ୍ ମେ 16 ରେ |

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତି କୃଷକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମେ 16 ସୁଦ୍ଧା ପଠାଯାଇପାରିବ l ଏଥି ସହିତ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର କିସାନ ସାମନ ନିଧି (ପିଏମ କିସାନ ସାମମାନ ନିଧି) ଯୋଜନାର ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ଚାଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ l ଏହି ରାଜ୍ୟର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ 2,000 ଟଙ୍କା ର ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ମେ 16 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ୍ ସାମନ୍ ନିଧି (ପିଏମ୍ କିସାନ୍ ଯୋଜନା) ର ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ସାଧାରଣତ 20 20 ଏପ୍ରିଲ୍ ସୁଦ୍ଧା ପହଞ୍ଚେ କିନ୍ତୁ ଏଥର ସାମାନ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି l ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଶୀଘ୍ର ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ 2000 ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ସରକାର ପ୍ରତିବର୍ଷ 3 କିସ୍ତିରେ କୃଷକମାନଙ୍କୁ 6,000 ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି l

କେଉଁ କୃଷକ ଉପକୃତ ହେବେ?

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ ସମୃଦ୍ଧି ନିଧିଙ୍କ ଅଧୀନରେ କେବଳ ସେହି କୃଷକମାନଙ୍କର 2 ହେକ୍ଟର କିମ୍ବା 5 ଏକର ଚାଷଜମି ଅଛି l ବର୍ତ୍ତମାନ ସରକାର ହୋଲଡିଂର ସୀମାକୁ ରଦ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଚାଷଜମି, ଯାହାର ନାମରେ ଏହା ଟଙ୍କା ପାଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଯଦି କେହି ଆୟକର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦାଖଲ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ ସାମନ ନିଧିଙ୍କ ଠାରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି l

ଏଥିରେ ଆଇନଜୀବୀ, ଡାକ୍ତର ଇତ୍ୟାଦି ମଧ୍ୟ ଏହି ଯୋଜନା ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର 9 କୋଟି ଟଙ୍କା ମୁକ୍ତ କରିବେ l

ଏହି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ବର୍ଷକୁ ତିନି କିସ୍ତିରେ 6,000 ଟଙ୍କା ସିଧାସଳଖ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଦିଆଯାଏ | 2018-19 ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦେଶର କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତି ଦିଆଯାଉଛି l ଏହି ତାଲିକାରେ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ l ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆପଣଙ୍କୁ

https://pmksan.gov.in/

PM Kisan Samman Nidhi ର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ରେ ଯିବାକୁ ପଡିବ l ଏହାର ମୂଳପୃଷ୍ଠାକୁ ଯାଇ ଆପଣଙ୍କୁ ଫାର୍ମର୍ସ କର୍ଣ୍ଣରର ବିକଳ୍ପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ l ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକାର ବିକଳ୍ପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ l ତା’ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ତାଲିକା ଦେଖାଯିବ l

ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ, ଜିଲ୍ଲା, ଉପ-ଜିଲ୍ଲା, ବ୍ଲକ ଏବଂ ଗ୍ରାମ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ l ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ Get Report ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ l ଏଥିରେ, ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ, ତାପରେ ତୁମେ ତୁମର ନାମ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବ | ଘର ପଞ୍ଜିକୃତ ହେବ | ତୁମକୁ କୁହ ଯେ ଏହି ଯୋଜନାରେ ତୁମେ ଘରୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇପାରିବ | ଏଥିପାଇଁ ତୁମର ଫାର୍ମ ଆକାଉଣ୍ଟ, ଆଧାର କାର୍ଡ, ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from BREAKING NEWSMore posts in BREAKING NEWS »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.