Press "Enter" to skip to content

ଏହି ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କରେ ପରିସ୍ଥିତି ସାଙ୍ଘାତିକ ବଡ଼ ଧରଣ ର ଲକଡାଉନ୍ ପୁଣିଥରେ ବଢିଲା – special report

ରବିବାର ଦିନ ଦେଶରେ କ-ରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟାରେ କିଛି ହ୍ରାସ ଘଟିଛି, କିନ୍ତୁ ଏହି ସଙ୍କଟ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ l ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ହରିୟାଣା ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏବଂ କରୋନା କର୍ଫ୍ୟୁର ଅବଧି 17 ମେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି l ଏହି ସପ୍ତାହରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ତାଲା ଲଗାଯାଇଛି l

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କଠାରୁ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କଠୋରତା ଅଧିକ ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦେଶର ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ କ-ରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୁଗରେ କରୋନା କର୍ଫ୍ୟୁ, ସର୍ବସାଧାରଣ କର୍ଫ୍ୟୁ କିମ୍ବା ଲକ୍-ଡାଉନ୍ ଚାଲିଛି l

ତାମିଲନାଡୁ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ପୁଡୁଚେରୀରେ ସୋମବାର ଠାରୁ 2 ସପ୍ତାହ ଲକଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଭଳି ନିଷେଧାଦେଶ ମେ 24 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଓଡ଼ିଶାରେ ମେ 19 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଶନିବାର ଠାରୁ 9 ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟ କେରଳରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି l

ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରି ମିଜୋରାମ ସରକାର ସୋମବାର ଠାରୁ 7 ଦିନ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିବାବେଳେ ସିକ୍କିମରେ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଭଳି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସନ୍ତା 16 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ l

ଏଥିସହିତ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାର 11 ମଇରୁ 18 ମେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋ-ଭିଡ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି l ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦିଓ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଲକ୍ଡାଉନ୍ କୁ ଶେଷ ବିକଳ୍ପ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି, ତଥାପି ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ତାଲା, ପବ୍ଲିକ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ କିମ୍ବା କରୋନା କର୍ଫ୍ୟୁ ରଖି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି l

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ରବିବାର କହିଛି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ସେହି 10 ଟି ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି l ଯେଉଁଠାରେ ରବିବାର ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା 4,03,738 ମାମଲାର 71.75 ପ୍ରତିଶତ ରୋଗୀ ଅଟନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ କେରଳ, ତାମିଲନାଡୁ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ହରିୟାଣା ସମେତ ସର୍ବାଧିକ 10 ଟି ମାମଲା ଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି l

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସର୍ବାଧିକ 56,578 ନୂତନ ରୋଗୀ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ 47,563 ମାମଲା ଏବଂ କେରଳରେ 41971 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 4,092 ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ 10 ଟି ରାଜ୍ୟରେ 74.93 ପ୍ରତିଶତ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି l ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସର୍ବାଧିକ 864 ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି l ଏହା ପରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ 482 ଜଣଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଛି l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.