Press "Enter" to skip to content

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି କାମ କଲେ ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୂର କରିବେ ବଜରଙ୍ଗବାଲି – adhyatmika

ମଙ୍ଗଳବାର ହନୁମାନ ଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଦିନ ବଜରଙ୍ଗବାଲିର ବିଶେଷ ଉପାସନା କରାଯାଏ l ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟ ଉପବାସ ରଖନ୍ତି | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ, ଯିଏ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଙ୍କୁ ପୂଜା କରେ ଏବଂ ଉପବାସ କରେ, ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହୋଇଯାଏ | ବ୍ୟକ୍ତି ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ରୋଗ, କୁକର୍ମ, ଭୂତ ଏବଂ ଭୟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ |

ମଙ୍ଗଳବାର ହେଉଛି ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କ ପୂଜା ଦିନ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ମଙ୍ଗଲ ଦୋଶ ଥାଏ, ତେବେ ସେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ରାଶିରେ ଥିବା ମଙ୍ଗଳ ଦୋଷକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ସ୍ଥିତିକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥାଏ l

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଅଛି କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆପଣ କିଛି ସହଜ ପ୍ରତିକାର କରିପାରିବେ l ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଜୀ ସହ ଜଡିତ ଏହି ପ୍ରତିକାରଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର ହୋଇଯାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ l ମହାବାଲି ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କର ଅନୁଗ୍ରହରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନକୁ ଖୁସି କରେ l ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମଙ୍ଗଳବାରର ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ l

ଯଦି ଆପଣ ଶନିଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ କୁହାଯାଏ ଯେ ଶନି ଦେବ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କେବେ ବି ହଇରାଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ l ଯେଉଁମାନଙ୍କର ହନୁମାନ ଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଅଛି ଏପରିକି ଶନି ଏବଂ ଯମରାଜ ମଧ୍ୟ କିଛି କ୍ଷତି କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆପଣ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସୁନ୍ଦରକଣ୍ଡ କିମ୍ବା ହନୁମାନ ଚଲିସା ପାଠ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବେ l

ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ଭୟ କରେ, ତେବେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବଜରଙ୍ଗ ବାଲିଙ୍କୁ ହୃଦୟର ସହିତ ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ସମସ୍ତ ଶତ୍ରୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଏହି ଶିକ୍ଷାଟି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ 21 ଦିନ ବସି ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ କରିବାକୁ ହେବ ଏବଂ ସର୍ବଦା ସତ୍ୟର ପଥରେ ଚାଲିବାକୁ ସ୍ଥିର ହେବ l ମହାବାଲି ହନୁମାନ ଜୀ କେବଳ ପବିତ୍ର ଲୋକଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଥାଆନ୍ତି l

ଯଦି ଆପଣ ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତି ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଫଳ ବଜରଙ୍ଗବାଲିଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କୁ 21 ଦିନ ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରିବାକୁ ପଡିବ l

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାବେଳେ “ଓମ ହନୁମତେ ନାମ” ମନ୍ତ୍ରକୁ 108 ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ ଏହା କରି ଭୂତ କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରକାର ଭୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ |

ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସର୍ବଦା ଅସୁସ୍ଥ ଥାଏ | ଡାକ୍ତରୀ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆସୁନାହିଁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହନୁମାନ ଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ପାତ୍ର ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଜଳ ରଖନ୍ତୁ l ହନୁମାନ ଚାଳିଶା 26 କିମ୍ବା 21 ଦିନ ପାଠ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେହି ଜଳକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଘରେ ଛିଞ୍ଚନ୍ତୁ ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ଜଳ ରଖନ୍ତୁ l ଏହି ପ୍ରତିକାର କରି ଆପଣ ଶରୀରର ସମସ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଏବଂ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକMore posts in ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.