Press "Enter" to skip to content

ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦୂର ହୋଇଯିବ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ତାହା କଣ ଜାଣନ୍ତୁ – health tips

ଆଜିକାଲି, ବିଶ୍ଵର ଅନେକ ଲୋକ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନିୟମିତ ଖାଇବା, ଅଭ୍ୟାସ ନକରିବା, ମେଦବହୁଳତା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ | ଅନେକ ଲୋକ ଆଣ୍ଠୁରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଲେ ଆଲୋପାଥିକ ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ଏଲୋପାଥିକ ଔଷଧର ବ୍ୟବହାର କିଛି ଯନ୍ତ୍ରଣା ପାଇଁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପରେ ଆଣ୍ଠୁ ପୁଣି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆରମ୍ଭ କରେ |

କିନ୍ତୁ ଆୟୁର୍ବେଦରେ କିଛି ଜିନିଷ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ବ୍ୟବହାର ପରେ ଆଣ୍ଠୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |

  1. ଆଲୋ ଭେରାର ନିୟମିତ ଖାଇବା କିମ୍ବା ଏହାର ରସ ନିୟମିତ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା, ଶ୍ୱାସର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଶୀଘ୍ର ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ | ଏହାର ବ୍ୟବହାର ପରେ 15 ରୁ 20 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଲୋପ ପାଇବ | 2. ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ଚାମଚ ଫେନୁଗ୍ରିକ୍ ପାଉଡର ଗରମ ପାଣି ସହିତ ପିଇଲେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଶୀଘ୍ର ଲୋପ ପାଇଯାଏ
  1. ଯେତେବେଳେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ, ଆଣ୍ଠୁରେ କାଷ୍ଟର ତେଲକୁ ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଆଁରେ ହାଲୁକା ଗରମ କରିବା ପରେ କାଷ୍ଟର ପତ୍ରକୁ ଆଣ୍ଠୁରେ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ତିନି କିମ୍ବା ଚାରିଥର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର ହୁଏ | 4. ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ସୋରିଷ କର୍ଣ୍ଣଲ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ କାଷ୍ଟର ତେଲ ନେଇ ସେଥିରେ ରସୁଣ ଖଣ୍ଡ ପକାଇ ତେଲକୁ ହାଲୁକା ଗରମ କରି ଆଣ୍ଠୁରେ ଘଷନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ କିଛି ଦିନ ଏହା କରନ୍ତି, ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠିର ଯନ୍ତ୍ରଣା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦୂର ହୋଇଯିବ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *