Press "Enter" to skip to content

Ias question ଶରୀରର କେଉଁ ଅଙ୍ଗରେ ହାଡ଼ ନାହି ? 99% ଲୋକ ଉତ୍ତର ଦେବାରେ ଫେଲ

ଆମ ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ଯୁବକ IAS ଅଧିକାରୀ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି ଏବଂ IAS ପରୀକ୍ଷା ଆମ ଦେଶରେ ସବୁଠାରୁ କଠିନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ପ୍ରତିବର୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏହି ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପାସ୍ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

IAS ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଷୟ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ଜ୍ଞାନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ତିନିଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କରାଯାଏ, ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ଲିଖିତ ଏବଂ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ l

ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ଆବେଦନକାରୀ ସାକ୍ଷାତକାର ରାଉଣ୍ଡ ଦେଇ ଯିବେ l IAS ପରୀକ୍ଷା ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ, ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅନେକ କଷ୍ଟଦାୟକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଏ, ଯାହା ଭଲ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା କ୍ଷମତାକୁ ଖରାପ କରିଥାଏ l

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କର ଅଂଶଗ୍ରହଣ ବିଷୟରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ଯେ ଆପଣ ସର୍ବୋତ୍ତମ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ କେତେ ଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରିବେ l ଆଜି ଆମେ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା l

ପ୍ରଶ୍ନ: ଶରୀରର କେଉଁ ଅଙ୍ଗରେ ହାଡ ନାହିଁ?

ଉତ୍ତର: ଜିଭରେ କୌଣସି ହାଡ଼ ନାହିଁ

ପ୍ରଶ୍ନ: ଗୁଲାମଗିରି କିଏ ଲେଖିଛନ୍ତି?

ଉତ୍ତର: ଜ୍ୟୋତିବା ଫୁଲେ

ପ୍ରଶ୍ନ: ଆକବର ୱାଜିର କିଏ..?

ଉତ୍ତର: ବିରବଲ

ପ୍ରଶ୍ନ: ମହାଭାରତର ଲେଖକ କିଏ?

ଉତ୍ତର: ବ୍ୟାସଦେବ

ପ୍ରଶ୍ନ: କେଉଁ ଜନଜାତି ସାଧାରଣତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଦେଖାଯାଏ |

ଉତ୍ତର: ଶିଂହଲି

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l

ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from IAS Questions OdiaMore posts in IAS Questions Odia »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.