Press "Enter" to skip to content

ଜଣେ ମହିଳା ଏହି କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯଦି ଆପଣ ଏହା ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମହାପାପୀ ହେବେ

ଭାରତରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଦେବୀ ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି l ଆମ ଦେଶରେ ମହିଳାମାନେ ସମ୍ମାନନୀୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅସଦାଚରଣ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ l ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରେ ନାହିଁ, ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ l

ଆମ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଏପରି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯାହାକି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କରି ଗୁଣ ପାଇଥାଏ | ଏହା ସହିତ, ଏପରି କିଛି କଥା କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି କେହି କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ପାପର ଅଂଶୀଦାର ଅଟନ୍ତି | ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ମଣିଷ କେବେ ବି କିଛି ଭୁଲ ପାଇଁ କ୍ଷମା ପାଇବ ନାହିଁ | ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ମହିଳା ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଦେଖିବା ସବୁଠାରୁ ବଡ ପାପ l

ଯେହେତୁ ଆମେ ଜାଣୁ ଯେ ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ଭୁଲ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାଭାବିକ | ଆମେ ଅଜାଣତରେ କିଛି ଭୁଲ୍ କରିଥାଉ | ସେଗୁଡିକ ଭୁଲିଯାଇପାରେ | ଅଜାଣତରେ ଭୁଲଗୁଡିକ କ୍ଷମା ଯୋଗ୍ୟ, କିନ୍ତୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବରେ କରାଯାଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକର କ୍ଷମା ନାହିଁ l କିଛି ଭୁଲ ଏତେ ବଡ ଯେ ସେ ମରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ମଣିଷ ଭୁଲ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ l

ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି ଏକ ବଡ଼ ପାପ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ତାହା ହେଉଛି ଜଣେ ମହିଳା ଙ୍କୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଦେଖିବା | ଜଣେ ମହିଳା ଗାଧୋଇବାକୁ ଦେଖୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପାପର ଅଂଶୀଦାର ଅଟେ | ଏପରି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କଠୋର ଏବଂ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ପାଇଥାଏ |

ଯଦି ଏହି ଭୁଲଟି ଅଜାଣତରେ କରାଯାଇଥାଏ ତେବେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ କ୍ଷମା କରାଯାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି କେହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ ଏପରି କରିଛନ୍ତି ତଥାପି ଭଗବାନ କ୍ଷମା କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏସବୁ ବ୍ୟତୀତ, ଗାଧୋଇବା ସହିତ ଜଡିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି

ଯେପରିକି: ଯଦି ଜଣେ ମହିଳା ପୁରୁଷକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ପାଇବେ l

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଗାଧୋଇବାକୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ କେହି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି l

ସ୍ୱପ୍ନରେ ନିଜକୁ ନଦୀରେ ସ୍ନାନ କରିବା ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ l ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ମଣିଷ ଶୀଘ୍ର ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ l

ସ୍ୱପ୍ନରେ ନିଜକୁ ପୋଖରୀରେ ଗାଧୋଇବା ଦେଖିବା ଅଶୁଭ ଅଟେ l ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହା ଶତ୍ରୁକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ l

ଯଦି ତୁମେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଏବଂ ଜଣେ ମହିଳା ସ୍ୱପ୍ନରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଦେଖ, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ତୁମ ଜୀବନରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଝିଅ ଶୀଘ୍ର ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ନୀତିଶିକ୍ଷାMore posts in ନୀତିଶିକ୍ଷା »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.