Press "Enter" to skip to content

ମହିଳାମାନଙ୍କର ଥିଲେ ଏହି ଲକ୍ଷଣ ହୋଇଥାନ୍ତି ସବୁଠାରୁ ପବିତ୍ର ଓ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ – special report

କେବଳ ଧାରଣା ମାନବ ଚରିତ୍ରର ପ୍ରକାଶକ ପରି ମନେ ହୁଏ ନାହିଁ, ମନୁଷ୍ୟର ଚରିତ୍ର ଉଭୟ ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଆଚରଣକୁ ନେଇ ଗଠିତ l ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିପାରିବ, ଯାହାର ଚିନ୍ତାଧାରା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ, ସମ୍ଭ୍ରାନ୍ତ ଏବଂ ଆଦର୍ଶ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଏହା ସହିତ ସମାନ ନୁହେଁ l ଚିନ୍ତାଧାରା ଶୁଦ୍ଧ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ବଳିଦାନ ନୁହେଁ | ସେହିଭଳି, ଅନେକ ଲୋକ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସତ୍ୟବାଦୀ, ଆଦର୍ଶବାଦୀ

ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ କଠୋର ଚିନ୍ତାଧାରା ପ୍ରବାହିତ ହୁଏ | ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ଚରିତ୍ର ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ପ୍ରକୃତ ଚରିତ୍ରକୁ ସମାନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯିବ ଏବଂ ବାସ୍ତବରେ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟେ, ଯାହା ଉଭୟ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ନୈତିକତାକୁ ସମାନ ଭାବରେ ଉଚ୍ଚ ଏବଂ ଗୁଣାତ୍ମକ ରଖେ l

ମଣିଷର ଚରିତ୍ର ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ନିର୍ମିତ l ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେପରି ସାମସ୍କାର ସଂଗ୍ରହ କରନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସମାନ ଢଙ୍ଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରେ l ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଗଠନ ପାଇଁ ମଣିଷ ନିଜର ସବୁକିଛି କରିବା ଉଚିତ୍ l ଭାରତରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଦେବୀ ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଏ l ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ପ୍ରକୃତି ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋମଳତା, ଭଦ୍ରତା ଏବଂ ମାତୃତ୍ୱର ଭାବନାକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିଛି ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ମହିଳାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏହି ଭାବନା ଅଛି l ଏହି ଦୁନିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଲୋକ ବାସ କରନ୍ତି l ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରକୃତି ବହୁତ ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ l

ବିଶେଷକରି ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ | ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ପୁରୁଷ ନିଜ ପତିପତ୍ନୀକୁ ବାଛିଥାଏ,

ସେତେବେଳେ ସେ ଏକ ସର୍ବଗୁଣ ଝିଅ ଚାହାଁନ୍ତି ବିଶେଷକରି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଭାଗ୍ୟବାନ କିନ୍ତୁ ହାତର ଏବଂ ପାଦ ଆଙ୍ଗୁଠି ଯେପରି ସମାନ ନୁହେଁ, ସେହିଭଳି, ସମସ୍ତ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ସମାନ ନୁହଁନ୍ତି ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହା ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ ଯେ କେଉଁ ମହିଳା ଚରିତ୍ରହୀନ ଏବଂ କିଏ ନିର୍ମଳ ନାରୀ ତାହା କିପରି ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବେ l ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମହିଳାମାନଙ୍କର କିଛି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଶୁଦ୍ଧ ଏବଂ ଭଲ ନାରୀ ଚିହ୍ନିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ସେହି ଲକ୍ଷଣଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା l

ଏହି ଲକ୍ଷଣଗୁଡ଼ିକ ପବିତ୍ର ମହିଳାମାନଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯାଏ |

ସମୁଦ୍ରରେ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଓଠରେ ହାଲୁକା କେଶ ଥାଏ, ସେମାନେ ଭଲ ଗୁଣବତ୍ତା ଅଟନ୍ତି। ଏହିପରି ମହିଳାମାନେ ଧର୍ମ ପାଳନ କରିବାରେ, ଦାନ ଦେବାରେ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହିପରି ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ପ୍ରମାଣ କରନ୍ତି

କପାଳରେ କଳାଯାଇ ଥିବା ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ, ସେମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ରୁହନ୍ତି l

ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କ ଶରୀରରେ ହାଲୁକା କେଶ ଥାଏ ସେମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ l

ସମୁଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଖିକୁ ପତଳା ସେମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଅଟନ୍ତି l ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୁଖ ଦୁଖରେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରେ l ସେମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ଏକ ବଡ଼ ଏବଂ ସେମାନେ ବହୁତ ସଂସ୍କୃତ ଏବଂ ଉପାସିତ ଅଟନ୍ତି l ଏହି ଧର୍ମ ଧର୍ମ କର୍ମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.