Press "Enter" to skip to content

ଷ୍ଟୋନ କୁ ପେଟରେ ହିଁ ଭଲ କରିବାର ରାମଵାଣ ଉପାୟ..

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷର ଜୀବନ ଶୈଳୀ ବହୁତ ବଦଳିଛି l ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନଶୈଳୀ ହେତୁ ମଣିଷ ନିଜ ଶରୀର ପ୍ରତି ଆଦୌଧ୍ୟାନ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୁଏ ନାହିଁ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ପ୍ରାୟତ କିଛି ରୋଗର ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି l ଅନେକ ଲୋକ ପଥର ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ଥିବାର ମିଳେ | ଯଦିଓ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିଯାଏ, ବେଳେବେଳେ ରୋଗୀକୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିପାରେ l କମ୍ ପାଣି ପିଇବା ଏବଂ ଅଧିକ ମସଲାଯୁକ୍ତ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପଥର ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ l

ଆପେଣ୍ଡିକାଇଟିସ୍ ରୋଗରେ କିଡନୀରେ ଏକ ଛୋଟ ପଥର ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ | ଯାହା ବେଳେବେଳେ ଅତ୍ୟଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇଥାଏ ଯାହା ସହିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର l ବେଳେବେଳେ ମୂତ୍ର ନଳୀରେ ଅବରୋଧ ହୁଏ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ କିଛି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ l ଯଦି ଏହି ରୋଗ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରା ନ ଯାଏ, ତେବେ ଏହା ହେତୁ କିଡନୀରେ କ୍ଷତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ l ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପେଣ୍ଡିକାଇଟିସର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ l ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ତୁମର ପଥର ରୋଗ ଶୀଘ୍ର ଦୂର ହୋଇଯିବ l

ପଥର ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ରାମବାଣ ଘରୋଇ ଉପଚାର :-

ପିଆଜ ରସ :- ଯଦି ଗ୍ରୀଷ୍ମ ରୁତୁରେ ପିଆଜ ରସ ପିଇଥାଅ ତେବେ ଏହାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ l କଞ୍ଚା ପିଆଜରେ ଜଳର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ଯାହା ଆମକୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ l ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ପଥର ସମସ୍ୟା ଥାଏ ତେବେ ତାଙ୍କୁ କଞ୍ଚା ପିଆଜ ରସ ପିଇବାକୁ ପଡିବ, ଯେଉଁମାନେ ପଥର ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ କଞ୍ଚା ପିଆଜ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ l ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର ଜଳ ପିଇବ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରୁ ପଥର ବାହାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ l

ଗାଜର ରସ :- ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଆପେଣ୍ଡିକାଇଟିସରେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଗାଜର ରସ ନେବା ଉଚିତ୍ l ପଥରର ଚିକିତ୍ସାରେ ଏହା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଘରୋଇ ଉପଚାର ବୋଲି କୁହାଯାଏ l ଯଦି ଆପଣ ଲଗାତାର ଗାଜର ରସ ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ପଥର ତିଆରି ବନ୍ଦ କରିବ l ଗାଜର ରସରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଭିଟାମିନ୍ ଏ ଏବଂ ଫାଇବର ଥାଏ, ଯାହା କିଡନୀ ପଥର ବାହାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ l

ସପୁରି ରସ :- ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ସପୁରି ରସ ଖିଆଯାଏ, ତେବେ ଏହା କିଡନୀକୁ ସଫା କରିଥାଏ l ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଅନାବଶ୍ୟକ ଉପାଦାନ କିଡନୀରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥାଏ ଯାହା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ l ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପଥର ରୋଗ ଅଛି ସେମାନେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ସପୁରି ରସ ଖାଇବା ଉଚିତ୍, ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଉପକୃତ କରିବ |l ସପୁରି ରସ ରେ ଅଧିକ ଫାଇବର ପଦାର୍ଥରେ ମିଳିଥାଏ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.