Press "Enter" to skip to content

ପ୍ରଥମ ଥର ସ-ମ୍ଭୋ-ଗ କଲେ କାହାକୁ କଷ୍ଟ ହୁଏ ଓ କହିଁକି? ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ

ପ୍ରଥମ ଥର ସ-ମ୍ଭୋ-ଗ କଲେ କାହାକୁ କଷ୍ଟ ହୁଏ ଓ କହିଁକି?

ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ କୁଆଁରୀ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ସ-ମ୍ବ-ଦ୍ଧ ବନାଇବାରେ ବହୁତ ମଜା ଲାଗିଥାଏ।ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ କୁଆଁରୀ ତେବେ ଯଦି ଆପଣ ଏକ ପୁଅ ସହିତ ପ୍ରଥମ ଥର ଏହି କାମ କରିବେ ତେବେ ସେ ସାରା ଜୀବନ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବ।ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ପ୍ରଥମ ଥର ଶାରୀରିକ ସ-ମ୍ଭ-ନ୍ଧ ବନାଉଥିବା ଝିଅଙ୍କୁ ବା ପୁଅଙ୍କୁ କେମିତି ଜାଣିବା?ପ୍ରଥମ ଥର
ସ-ମ୍ଭ-ନ୍ଧ ବନାଉଥିବା ମଣିଷକୁ କାହିଁକି କଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ?ଏହାଦ୍ୱାରା ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ହୁଏ ନା କେବଳ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ହୋଇଥାଏ?

ଭାରତୀୟ ସମାଜରେ ଝିଅ ମାନଙ୍କ ଲାଳନ ପାଳନ ଏପରି ପରିବେଶରେ ଏବଂ ଏପରି ଭାବରେ କରାଯାଇଥାଏ ଯେ ଝିଅର ମନରେ ଶାରୀରିକ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ଡର ଥାଏ।ଶାରୀରିକ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ସମୟରେ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ହେବାର ପ୍ରଥମ ସାଇକୋଲୋଜିକାଲ କାରଣ ହେଉଛି ଆଗରୁ ଶାରୀରିକ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ବନାଇନଥିବା ମହିଳାମାନେ ପ୍ରଥମ ଥର ପୁରୁଷ ସହିତ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଲଜ୍ୟା ଏବଂ ଭୟ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି।ପ୍ରଥମ ଥର ଏ କାମ କରିବାକୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରବଳ ଆଗ୍ରହ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏ କାମ କରିବାପାଇଁ ତାଙ୍କ ମନରେ ଲଜ୍ୟା ଏବଂ ଭୟ ଥାଏ।

ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ଉତେଜିତ ନହୋଇପାରିବା କାରଣରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଯୌ-ନା-ଙ୍ଗରେ ଶୁଷ୍କତା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ।ଫଳରେ ଆଘାତ, ସଂପ୍ରସରଣ ଏବଂ ଘର୍ଶଣ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ ହୋଇଥାଏ।ଦ୍ୱିତୀୟ କାରଣ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କୌଣସି ନୂଆ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ନୂଆ ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧନ୍ତି ତେବେ ଶରୀରକୁ କଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ତାହା ଆମ ଶରୀର ମାପ ଅନୁସାରେ ସେଟ ହୋଇଯାଇ ଥାଏ।ଏହିପରି ସେ ଅଥବା ପୁଅ ହେଉ ବା ଝିଅ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ପାଇଁ ତାକୁ ନିଷ୍ଟିତ କଷ୍ଟ ହେବ।

ଏବଂ ଏହାର ତୃତୀୟ କାରଣ ହେଉଛି ଅଧିକାଂଶ ପୁରୁଷ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ବନାଉଥିବା ବେଳେ ଉତେଜନାକୁ ସହି ନପାରି ମହିଳା ମାନଙ୍କ ଅଙ୍ଗର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଜୋରରେ ଆଘାତ କରିଦେଇଥାନ୍ତି।ମହିଳା ମାନେ ଏକଥା କହିନଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ।ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ବନାଉଥିବା ପୁରୁଷ ବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ କଥାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବା ଉଚିତ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

More from UncategorizedMore posts in Uncategorized »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.